צילום: שרון צור בית המשפט לתביעות קטנות בעפולה פסק לאחרונה 11 אלף שקל פיצוי לבני זוג שתדלקו את רכבם תחנת "טופ" בעיר והתברר להם בהמשך כי הדלק היה מהול במים. התוצאה: הם נתקעו עם רכבם.

תובעים 50 אלף שקל: מכרו לנו גור כלבים עיוור
צפון: התחזה למהנדס ופירסם מכרזים פיקטיביים
עפולה: מגבירים את האבטחה עם מצלמות חדשות

בפסק הדין נכתב כי בני הזוג הגיעו בסוף חודש אוגוסט לתחנת "טופ" באזור התעשייה עפולה עילית כדי לתדלק את רכבם מדגם יונדאי, שמכיל מנוע דיזל. עוד נכתב בפסק הדין כי כעבור כמה ימים נסעו השניים לאזור מרחביה, אלא שלפתע כבה רכבם. מיד לאחר מכן הם הצליחו להניעו ונסעו לעפולה, אולם לאחר שהחנו אותו לא הצליחו להניעו שוב ונאלצו לגרור אותו למוסך באזור.על פי פסק הדין, לאחר בדיקת הרכב במוסך התברר כי הוא נכבה בעקבות בעיה במערכת הדלק. לאור זאת ובעודם במוסך, פנו בני הזוג למנהל התחנה, עדכנו אותו לגבי הבעיה שנוצרה ברכבם וביקשו ממנו להגיע למוסך על מנת לקחת דגימה של סולר מרכבם ולבצע בדיקה.
על פי פסק הדין, לטענתם, מנהל תחנת הדלק התנער מאחריות.

עו ד עולה מפסק הדין כי בני הזוג נאלצו לטפל בתקלה בעצמם ועל חשבונם. כמו כן, הם יצרו קשר עם מעבדה כימית שביצעה בדיקה אשר קבעה כי הסולר שהוזרם לרכבם היה "עכור".

לאחר תיקון הרכב הגישו בני הזוג תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות בעפולה על סך של 14,725 שקל נגד חברת "טופ עפולה בע"מ" בעלת תחנת הדלק.
על פי הנכתב בפסק הדין, טענה החברה בבית המשפט כי מיכלי הדלק שלה נבדקים באופן שוטף על ידי חברה המבצעת בדיקות כימיות, כשרק כמה חודשים בודדים לפני המקרה היא ביצעה בדיקות אשר נמצאו תקינים וענו לדרישות התקן. עוד טענה החברה כי גם לאחר שהתקבלה אצלה תלונת בני הזוג, היא ביצעה בדיקה למיכלי הדלק וגם אז הם נמצאו תקינים.
השופטת תמר נסים שי החליטה לקבל את התביע
ה לאחר שקיבלה את עדותו של בעל המוסך, שתיקן את הרכב. לפיכך, היא חייבה אותה לשלם לבני הזוג פיצוי בסך של 10,971 שקל.

מחברת תחנת הדלק טופ עפולה בע"מ נמסר בתגובה: "אנו לא מסכימים עם פסק הדין ולדעתנו לא הוצגה שום הוכחה על ידי התובעים בעניין. בכוונותינו להגיש ערעור. אנו מקפידים על טיב הדלקים ואיכותם".