צילום: shutterstock בני זוג מהאזור תובעים אדם שמכר להם גור כלבים בטענה שהגור עיוור. סכום התביעה עומד על 50 אלף שקל.

צפון: התחזה למהנדס ופירסם מכרזים פיקטיביים
הכירו את מעצבת השיער של נשות האוליגרכים
אימוץ אונליין: אתר חדש לכלבים נטושים בצפון

בכתב התביעה שהגישו לבית משפט השלום בנצרת נטען, כי השניים חיפשו גור כלבים נוח המתאים למשפחה צעירה, וערכו חיפוש באמצעות אתרים שונים למכירת כלבים. באחד החיפושים נתקלו במודעה עם תמונות שבה הוצעו למכירה גורי כלבים בני חודש וחצי מסוג שיצו. לאחר שבני הזוג ערכו בדיקה על סוג הכלב והבינו כי הם מעוניינים בו, פנו אל איש הקשר שהופיע במודעה.על פי התביעה, המוכר השיב להם על שאלות באיזה סוג כלב מדובר ומה גילו ובני הזוג ביקשו זמן לחשוב על כך. לאחר שלושה ימים הודיעו לו כי הם מעוניינים בגור ונסעו עד למרכז הארץ כדי לקחת אותו. לטענת השניים, מבחינה חיצונית הגור נראה להם בסדר גמור ובריא, ולכן החליטו לקנות אותו. הם שילמו למוכר סכום של 3,500 שקלים במזומן ולקחו את הכלב אל ביתם. בנוסף טענו כי בדרך עצרו בחנות לבעלי חיים ורכשו עבורו ציוד בשווי של 11,200 שכלל, משטח שינה מיוחד לגורים, אוכל מיוחד לגורים, ציוד נוסף לטיפוח ועוד.

אולם, על פי התביעה, לאחר כמה ימים הבחין התובע כי הגור לא ממוקד וכי הוא נוהג להיתקל לעתים קרובות בחפצים שונים. הוא החל לעקוב אחריו וגילה כי הגור נע בעיקר בעקבות רעשים וריחות וכשהכל שקט הוא מתקשה לתפקד. לאור זאת הוא פנה למוכר כדי לשאול אם תיתכן בעיה, וזה ענה לו לטענתו שכל הגורים עברו בדיקה וכולם בריאים.

על פי התביעה, הרוכש לא הסתפק בדבריו ופנה לוטרינר שבדק את הגור וקבע כי הוא עיוור בעין אחת עיוורון מלא וכי בעין השנייה לא ניתן לאמוד את חוסר הראייה וזאת מפאת גילו הצעיר. התובע טוען בבית המשפט כי פנה עם הממצאים שניתנו לו בכתב למוכר, וזה בחר להתנער מאחריות והודיע לו כי הגור הגיע אל בעליו בריא ורואה וסירב להחליפו באחר.

הקונה ציין בתביעה כי לבו כואב על הגור אבל על פי הרופא כדי לגדלו יידרשו מאמצים מיוחדים ושיטות גידול לא פשוטות שהוא ואשתו לא יכולים להרשות לעצמם.
בני הזוג תובעים מהמוכר סכום של 50 אלף שקלים על הוצאות הקנייה בסך 3,500 שקלים, הוצאות שונות לכלב בשווי 11,200 שקלים, הוצאות וטרינר בסך 980 שקלים ועל עוגמת נפש שנגרמה להם ולילדיהם וכמובן הוצאות משפט.

תגובתו של מוכר הכלבים: "בני הזוג קיבלו גור בריא. אני לא מומחה גדול לכלבים, אני בסך הכול אדם שהכלבה שלו המליטה ורצה למכור את הגורים הגזעיים. הם נבדקו אצל הווטרינר כשנולדו וכולם היו בריאים. בכמה ימים שהם לא היו באחריותי אין לי מושג מה קרה. את הטענות שלי אציג בבית משפט".