צילום: shutterstock עיריית עפולה ממשיכה להגביר את האבטחה בעיר. בפרויקט משותף עם המשרד לביטחון פנים ותכנית 'עיר ללא אלימות' מותקנות בימים אלו ברחבי העיר מצלמות אבטחה חדשות.

שבר שיא על הקצה: 36 מסלולי טיפוס ביום אחד
טבריה: ימחקו חובות אבודים בסך 20 מיליון שקל
סטרט־אפ: לימוד גיטרה בעזרת אפליקציה חדשנית

כאמור, בשבועות האחרונים התקינה עיריית עפולה ארבע מצלמות אבטחה חדשות ברחבי העיר. ארבעת המצלמות שנפרסו לאחרונה מוקמו בשני אתרים שונים, האחד בגן גאולים שבמרכז העיר והשני בגן סביון שבגבעת המורה. בכל אחד מהתארים הותקנה מצלמה קבועה ומצלמה מסתובבת, המחוברת ישירות למוקד העירוני, ובאמצעותה ניתן לסרוק את השטח ההיקפי של אותו אזור.בנוסף, בכל אחד מהאתרים חוברו מערכות כריזה, כך שניתנת למוקד באמצעותן האפשרות לדבר אל הנוכחים בגן הציבורי ולהזהיר את המטרידים במקום, בזמן אמת, בטרם הגעת הפיקוח או לחילופין השיטור.

כזכור, שיתוף הפעולה בין המוקד העירוני לבין השיטור העירוני הוכיח עצמו כבר בעבר. רק לאחרונה, נמנעו שתי גניבות משמעותיות בבתי ספר, תודות לזיהוי מהיר של המוקדן ותגובה מיידית של כוחות השיטור בשטח וכמו כן מדי יום נמנעות מספר עבירות ומקרי ונדליזם.

נכון להיום, ברחבי העיר מותקנות 21 מצלמות ב-11 אתרים שונים, במטרה לחזק את תחושת הביטחון של התושבים ולסייע למוקד העירייה וכוחות השיטור במניעת מטרדים ואכיפת עבירות בתחום איכות החיים. מנהל תכנית 'עיר ללא אלימות' בעפולה, עומר לב, ציין כי הוא ערוך להרחיב את הצבת המצלמות גם בשנת 2015, בהתאם למדיניות שנקבעה על ידי ראש העירייה, יצחק מירון.