צילום: AP רק כ־150 איש מתוך 1,100 מתפקדים של מפלגת הליכוד בקרית שמונה הגיעו בשבוע שעבר לכנס בהשתתפות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שנערך במתנ"ס 'ארתור פוקס'. הביקור של נתניהו בעיר היה חלק מסיבוב שהוא עורך ברחבי הארץ בסניפי הליכוד, ובקרית שמונה, במקרה או שלא במקרה, הוא התקיים על רקע הפיצול והיריבות הפנימית בסניף המקומי.

תושבים מזועזעים: "טווסים נורו למוות לנגד עינינו"
השולחן בחוף התהפך, הילד נכווה ממים רותחים
קריאות לפטר את המתרגל שהתבטא נגד צה"ל

ראש הממשלה קיווה, כנראה, לגייס את אהדת פעיליו במאבקיו הפוליטיים עם דני דנון ובכירים אחרים במפלגה, אך למרבה אכזבתו מעטים מהם טרחו להגיע.
בביקורו הקודם, זמן קצר לפני הבחירות לראשות העירייה, התקיים כנס בהיכל התרבות העירוני שהיה מלא מפה לפה לאחר שאלי זפרני חבר לראש העיר ניסים מלכה ושניהם התמודדו כמספר אחת ומספר שתיים ברשימת הליכוד. הסניף היה אז מאוחד והדבר ניכר בנוכחות מרשימה של מתפקדים בכנס מכל הרשויות באזור.אלא שמאז השתנו פני הדברים. בסניף נוצרו שני מחנות שהפכו צהובים זה לזה. בצד אחד ניצבים ראש העיר ניסים מלכה והמשנה שלו אלי זפרני, ובצד השני ? יו"ר הנהלת הסניף רמי רחמים, יו"ר מזכירות הסניף אבי שטרית וסגן ראש העיר לשעבר סמי מלול.

המפלגה, כך טוענים חברי מרכז, לא טרחה לשתף את אנשי הסניף הבכירים ? רחמים, שטרית ומלול ־ בהכנות לאירוע בהשתתפותו של יו"ר המפלגה. הם קיבלו הזמנה רק בהודעת SMS ממצודת זאב (מינהלת הליכוד בתל אביב).

רחמים ומלול מנמקים את הדבר ב"התחייבויות קודמות", אבל שטרית מודה כי לא הגיע לכנס בגלל המחלוקת הפנימית בתוך הסניף.

לרחמים, כיום חבר מרכז הליכוד לאחר שניצח את מלכה בבחירות לתפקיד זה, יש ביקורת נוקבת על אירגון הכנס. "אם מארגנים כנס שמטרתו לגייס תמיכה בנתניהו", הוא אומר, "צריך קודם כול להתחיל מהסניף. יש כאן בעלי תפקידים וצריך להיות מתואמים איתם. יש בקרית שמונה 19 חברי מרכז ליכוד ולא כולם הוזמנו על ידי הסניף. אז איך הם אמורים להרגיש? אם היו פונים אלינו באופן ישיר ומכובד היינו מתגייסים ודואגים להביא הרבה מתפקדים".
מדוברות מפלגת הליכוד סרבו להגיב.