צילום: shutterstock בימים אלה נדונה תביעה משפטית נגד מושב אלמגור, מפעיל חוף אמנון בכנרת, בבית משפט השלום בתל אביב. על פי כתב התביעה, בקיץ 2011 שהו ההורים התובעים עם בנם בן השש בקמפינג בחוף. במהלך הבילוי התהפך שולחן האוכל שהוצב במקום וסיר מים רותחים שהונח עליו נשפך על הילד.

אביו של סמ"ר אורון שאול ז"ל: "יש בי הרבה כעס"
מגדל העמק: שוטר ניפץ חלון וחילץ תינוק
תובעת: הספר גרם לחתכים שבוע לפני החתונה

אמבולנס של מד"א הגיע מיד למקום ופינה את הילד לבית החולים פוריה. משם הועבר בו ביום באמצעות אמבולנס למרכז שניידר בפתח תקווה. על פי התביעה, הילד נכווה בבטנו והוא סובל עד היום מצלקות.

בתביעה שהגישו הוריו של הילד שלוש שנים אחרי התאונה, באמצעות עו"ד דוד פייל, נטען כי המקרה התרחש "עקב רשלנותו וחוסר זהירותו או עקב מטרד שיצר מפעיל החוף".בין הטענות הנקובות בתביעה מלינה המשפחה על כך שלא הזהירו אותה מהסיכונים בקמפינג ועל "שימוש באמצעים וחומרים לא נאותים המתאימים לבניית השולחן, אי הצבת שלטי אזהרה במתחם הקמפינג ואי דאגה לתקינותו ותחזוקתו של השולחן".

על פי חוות דעת רפואית שהגישה המשפחה, נקבעה לילד נכות קבועה בשיעור של 20 אחוז. "לנוכח גילו הצעיר של התובע ונוכח העובדה כי אין סיכוי לשיפור במצב הצלקות גם לאחר ניתוחים משחזרים, יש לתקן את אחוזי נכותו ל־28.5 אחוז", נטען בחוות הדעת.

התאונה, על פי כתב התביעה, גרמה להוצאות כספיות כבדות להוריו של הילד בשל הטיפולים הרבים שהוא נאלץ לקבל, כמו גם אביזרים רפואיים, תרופות וייעוץ פרטי – הוצאות שלהן יידרשו ההורים גם בעתיד.

הם תובעים פיצויים בסכום המקסימלי הנקוב בחוק בגין נזקי גוף, העשוי להגיע ל־2.5 מיליוני שקלים.

בוועד מושב אלמגור סירבו להגיב לידיעה.