צילום: אוסף פרטי תושבים ממושב עין העמק נחרדו לשמוע ביום חמישי שעבר בשעות הבוקר קולות ירי חזקים סמוך לבתיהם. כמה מהם שיצאו החוצה בעקבות הרעש סיפרו כי אדם ירה למוות בשני טווסים שהסתובבו סמוך לחצרות הבתים ונמלט מהמקום עם שני הפגרים, כשהם מנסים לעצור בעדו מלברוח. משטרת יקנעם פתחה בחקירת המקרה.

אביו של סמ"ר אורון שאול ז"ל: "יש בי הרבה כעס"
מגדל העמק: שוטר ניפץ חלון וחילץ תינוק
תובעת: הספר גרם לחתכים שבוע לפני החתונה

אריאלה יצחקי, תושבת המושב הנמצא בתחומי המועצה האזורית מגידו, הייתה בסלון ביתה שנמצא סמוך למקום האירוע כשלפתע שמעה קול נפץ חזק. "הרעש היה כל כך חזק שחשבתי שהתקרה של הקומה השנייה התמוטטה", סיפרה, "רצתי החוצה וראיתי בחור צעיר עם רובה ציד רץ לכיוון גבעת חול. עמדתי ממש קרוב וראיתי שאחד הטווסים ירוי ומת".יצחקי שנבהלה מהמראות סיפרה כי ניסתה לדבר עם הבחור, ושאלה מי שלח אותו ולמה הוא ירה בטווס. לטענתה, הוא לא השיב לשאלותיה, הלך לעבר רכבו להביא שקית והכניס את הפגר לתוכה. "התחלתי לבכות", סיפרה כשהיא עדיין המומה, "הבחור הסתכל עליי ומיד ירה בטווס נוסף שהיה שם. לאחר מכן הוא הלך שוב לאוטו להביא עוד שקית והכניס את הפגר השני לתוכה. בסוף הוא הכניס את שני הפגרים לתוך כלוב. עוד אמרתי לו 'מה אתה שם אותם בתוך כלוב, מה הם יעופו?'. ראיתי דם וכמה נוצות שהיו שם בצד. הצעקות של הטווס השני היו חזקות מאוד כשהראשון נורה".

בזמן שהיורה הלך לשים את הפגרים ברכב התאספו במקום תושבים נוספים. "ביקשנו ממנו שיחכה כי טילפנו לשיטור של המועצה האזורית", אמרה, "אבל הוא לא היה מוכן לחכות ורק ניסה לעזוב את המקום. ביקשנו את הפרטים שלו והוא לא היה מוכן לתת. נשענתי על הרכב שלו ואמרתי לו שאם הוא נוסע הוא דורס אותי, אבל זה לא עניין אותו והוא התחיל לנסוע אחורה".

בשלב הזה התקשרה יצחקי פעם נוספת ודיווחה על אירוע דריסה בטענה שאחד התושבים במקום נחבל. "תוך פחות מעשר דקות הגיעו שלוש ניידות למקום", סיפרה, "אזקו אותו ולקחו אותו לחקירה, וגם אנחנו נסענו לתחנת המשטרה כדי לתת עדות".

"למה להרוג אותם?"
יצחקי, חובבת בעלי חיים, הרגישה נורא לאחר האירוע וסיפרה כי עברו עליה שלושה ימים קשים בעקבות המקרה. "לא התאוששתי ורק בכיתי כל הזמן", אמרה, "אי אפשר לראות דבר כזה מול העיניים, במיוחד שאני כל כך אוהבת חיות. גם תושבים אחרים לקחו את זה קשה. זה עבר כל גבול. מילא היו לוקחים אותם לפינת חי, אבל למה להרוג אותם? טווס זו חיה מוגנת שבכלל אסור להרוג. הרבה אנשים שהתלוננו שהטווסים מפריעים להם לא ציפו שיהרגו אותם, אלא שייקחו אותם למקום אחר. זו התנהגות לא אנושית, פשוט רוע לב. אחד הטווסים פעם ניקר את החתול שלי והחתול היה צריך לעבור שבעה ניתוחים, אבל אני לא אבקש שיהרגו אותו בגלל דבר כזה".

צדוק שמואל, שלטענתו נחבל ברגלו כשניסה לעכב את ה'צייד', סיפר כי כששמע את היריות ישב אצל חברים במרחק של כ־30 מטר מהמקום. "נבהלתי ורצתי מיד החוצה", סיפר, "ואז שמעתי עוד ירייה ואת אריאלה צועקת. אמרתי לבחור שלא יזוז עד שימסור לנו את הפרטים שלו. הוא אמר שקיבל אישור מהמזכיר של היישוב". שמואל ציין כי אמנם היו כמה תלונות על רעש ולכלוך שגרמו הטווסים במושב, אך דבר אינו מצדיק את הריגתם. "מפה ועד לירות בשטח חצרות של בתים זה הזוי לגמרי", אמר, "לא שמעתי שיש אישור לירות בין בתים או בחצרות. למה לירות בשתי חיות מוגנות? אנשים הזילו דמעה כשראו את הטווסים הרוגים. אני הזדעזעתי. הרגשתי רע יותר מהמקרה מאשר מהחבלה שקיבלתי ברגל. אני מכיר ציידים, אבל לבוא ולירות ככה זה פשוט הזוי".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי שוטרי משטרת יקנעם פתחו בחקירה, וכי החשוד נחקר ושוחרר בתנאים מגבילים.

מהמועצה האזורית מגידו לא נמסרה תגובה.