צילום: shutterstock בחטיבת הביניים היובל ברמת ישי מקיימים דיאלוג בין תלמידים, הורים, מורים בנושא תרבות הפנאי ומניעת שתיית אלכוהול.
מנהלת בית הספר שרה וקנין: "בוקר זה מהווה פעילות מיוחדת אחת ברצף של פעילויות רבות הנעשות בנושא מניעת שימוש בחומרים פסיכואקטיביים וגיל ההתבגרות בחטיבת היובל".

מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק

הורי תלמידי שכבת ח' ו ט' בחטיבת הביניים היובל ברמת ישי בילו את בוקר יום שישי האחרון עם ילדיהם בבית הספר במטרה לנהל דיאלוג בנושא תרבות הבילוי של ילדיהם.שימוש לרעה באלכוהול בקרב בני נוער, מהווה תופעה שהולכת וגוברת בשנים האחרונות, במיוחד לנוכח כך שגיל תחילת השימוש יורד ומספר השותפים גדל.

בחלקו הראשון של הבוקר התלמידים חוו סדנאות, בהן הועבר מידע על הסיבות לשתיית משקאות, על דפוסי השתייה ועל הסכנות הכרוכות בשתייה לא מבוקרת. כיצד ניתן להימנע מסכנות ולהבין תהליכי התמכרות.

ההורים במקביל שמעו הרצאה שהתמקדה בשלושה תחומי עניין: קבלת מידע בסיסי בנושא אלכוהול וסכנות השתייה הכרוכות בשימוש לרעה בו, מאפייני גיל ההתבגרות והקשר בינם לשתיית אלכוהול, סמכות הורית ותקשורת הורה- ילד.

בחלקו השני של היום התנהל דיאלוג משותף בין הורים- ילדים ומורים, במטרה ליצור תקשורת, לחשוף פערים הקיימים בידע בין ההורים לילדיהם באשר לתרבות השתייה ולחזק את התקשורת הבין אישית.

את הפעילויות מובילה ומנחה היועצת סימונה סגל, "מתוך אמונה שאין דרך אחרת להוביל את התלמידים לדאוג לעצמם מלבד לתת מידע אמין, לעורר דילמות לחשיבה, לנפץ את ההנחה הקיימת שכולם עושים זאת ובעיקר להביא לפתיחות בניהול דיאלוג בנושא מול המורים וההורים".