צילום: shutterstock תביעתו של תושב אזור הצפון נגד חבר בזק בינלאומי, שטען כי חויב בגין קו טלפון שאינו שייך לו ־ נדחתה. כך גם בקשתו לפיצוי בגין עוגמת נפש, לכאורה, על פגיעה שאירעה באמון שרחשה לו אשתו בעקבות הופעת החיובים המוזרים.

מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק

התביעה, בסך 5,000 שקל, הוגשה לבית משפט לתביעות קטנות בטבריה. התובע טען כי חויב בתשלום בגין שיחות טלפון שבוצעו בקו טלפון שאינו שייך לו ולא על שמו. עוד הוא טען כי בשל כך החלה רעייתו חושדת בו כי הוא מנהל קשר רומנטי עם מישהי אחרת והדבר גרם לו לנזקים. על כך הוא ביקש פיצוי בעוגמת נפש. השופטת אוסילה אבו-אסעד דחתה את התביעה, וחייבה את התובע לשלם לבזק בינלאומי הוצאות המשפט בסך 500 שקל.כפי שעולה מכתב התביעה, חויב התובע בתשלום בגין שיחות טלפון שבוצעו בקו טלפון שאינו שייך לו ולא על שמו. התובע טען כי כאשר נודע לו על החיוב השגוי, יצר התובע קשר עם החברות בזק והוט אולם הוא לא זכה למענה. "לטענתו, בשל האמור, החלה רעייתו חושדת בו כי הוא מנהל קשר רומנטי עם מישהי אחרת והדבר גרם לו נזקים", נכתב בפסק הדין.

מטעמה של הנתבעת, הוגש כתב ההגנה, במסגרתו הכחישה את הטענות שהועלו נגדה וטענה שהתובע לא הוכיח את הטענות המועלות על ידו, לפיהן קו הטלפון הנטען אינו שייך לו.

לאחר שמיעת העדויות החליטה השופטת לדחות התביעה. "התובע לא השכיל לשכנעני כי צירופו של מספר הטלפון שבגינו נוצר החוב, לא נעשה לבקשתו", קבעה.

באשר תביעתו לפיצוי בגין עוגמת נפש היא כתבה: "נפסק לא אחת כי עוגמת נפש הינה צער עמוק ופגיעה משמעותית. לא כל אי נחת, אכזבה או אי הסכמה מזכים בקבלת פיצוי בגין עוגמת נפש. בנסיבות תיק זה נראה כי טענת התובע לעוגמת נפש הועלתה בעלמא, באופן כללי ובלתי מפורש".