צילום: באדיבות המוזיאון לראשית ההתיישבות בקיבוץ יפעת במוזיאון העמק לראשית ההתיישבות בקיבוץ יפעת נדהמו השבוע לגלות כי באוהל החלוצים, ליד העששית והפרימוס המיתולוגיים, ישן לו בנחת שועל קטן.

זאב רווח: "יש לי סיפור אהבה עם טבריה"
מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק

השבוע הגיע החורף בפתאומיות והפתיע לא רק את בני האדם גם את חיות הבר, שמסתבר חיפשו להם מקומות יבשים וחמים. ביום ראשון ערכה מנהלת המוזיאון, ברקת כהן, את סיור הבוקר השגרתי ולהפתעתה גילתה באוהל החלוצים שועל קטן."כשהסתכלתי עליו הוא התעורר, הביט בי והמשיך בתנומתו ללא מפריע", סיפרה כהן, שדיווחה מיד על האורח הבלתי שגרתי לשי קבסה, פקח רשות שמורות הטבע והגנים.

"התבקשנו לעקוב אחרי מצבו של השועל עד בואו. במהלך השעות בהן שהה השועל במוזיאון הוא עבר ממיטה למיטה, התכרבל מחדש ונרדם שוב", סיפרה כהן.

יש לציין כי באותם שעות לא שהו במוזיאון מבקרים. כשהגיעו נציגי רשות הטבע והגנים, הם העירו את השועל המנומנם והניסו אותו אל מחוץ לגבולות המוזיאון.

"פקחי רשות שמורות הטבע אמרו שלא מדובר בשועל חולה אלא בחיית בר שחיפשה מסתור חמים מהגשם והקור של השעות האחרונות", אמרה כהן והוסיפה בהומור: "כנראה שמדובר בנצר לחלוצים שבא לבקר במוזיאון ולהשלים את השכלתו במורשת".