צילום: index open תושבת מגדל העמק תובעת בבית משפט השלום בנצרת את הקוסמטיקאי הרפואי שלה בטענה כי הבטיח לסייע לה בהעלמת קמטים סביב העיניים וכתמים שחורים ואף לסייע בהרמת העפעפיים בעזרת תכשירים, ובמקום זה היא לקתה בזיהום חמור בעין ימין, דבר שמגביל את ראייתה. סכום התביעה עומד על 300 אלף שקלים.

אסיר: שפכו עליי מים ושמן רותחים בזמן שישנתי
לא נעים: העירייה חייבת לשלמה ארצי 380 אלף
מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק
בכתב התביעה נטען כי האישה, בשנות ה־60 לחייה, הגיעה אל הקוסמטיקאי לאחר שמכרה המליצה לה עליו. היא החלה אצלו טיפול קוסמטי, וטופלה על ידו במשך שמונה חודשים. לאחר כשמונה חודשים הביעה בפניו את רצונה למתוח את העור שמתחת לעיניה, להעלים את העיגולים השחורים ואולי אף לבצע הרמת עפעפיים.

המטופלת הביעה את חששה מניתוחים קוסמטיים, והקוסמטיקאי הציע לה טיפול בעזרת תכשירים. על פי התביעה, כיוון שהאישה טופלה על ידו זמן רב והייתה מרוצה, היא הסכימה לעבור את הטיפולים שכללו ברובם מריחת משחות שונות וטיפולים אישיים על ידי הקוסמטיקאי. בנוסף טופלה בפניה בהמלצתו על ידי פילינג עמוק.

על פי התביעה, לאחר כשבוע מהטיפול השני הבחינה האישה כי יש לה נפיחות באזור העפעף בעין ימין. היא התקשרה מיד לקוסמטיקאי שביקש ממנה להגיע אליו. במהלך הבדיקה הוא הודיע לה שנראה כי יש לה דלקת, הורה לה שלא להשתמש בחומרים ולמרוח משחת עיניים. בנוסף הסביר לה, לטענתה בתביעה, כי הדלקת לא נגרמה כתוצאה מהטיפול.

עוד נטען בתביעה כי האישה הגיעה אל רופאת העיניים שלה כדי לקבל מרשם למשחה אנטיביוטית, כשהיא סובלת מעקצוצים בעין ומנפיחות מוגברת. רופאת המשפחה הפנתה אותה באופן דחוף לרופא עיניים מומחה וזה קבע כי היא סובלת מזיהום חמור בעין.

על סמך מסמכים רפואיים שצורפו לתיק, טוענת האישה בבית המשפט כי במשך כשבועיים סבלה מכאבים עזים ונזקקה לטיפול רפואי שכלל תרופות אנטיביוטיות ומשחות רבות. כמו כן היא טוענת כי היא סובלת לפרקים מטשטוש בראייה וכי עליה להרכיב משקפי ראייה באופן קבוע. לאור זאת היא תובעת מהקוסמטיקאי הרפואי 300 אלף שקלים על נזקי הראייה שנגרמו לה, לטענתה, בעקבות הטיפול ועל נזקים עתידיים.

עורך דינו של הנתבע, עו"ד דאוד מוסלם, אמר בתגובה: "אנו דוחים מכל וכל את טענותיה של התובעת. הטיפול נעשה בשתי העיניים והנזק אותו היא טוענת נגרם לדבריה בעין אחת - עין ימין. אם הטיפול היה לקוי שתי העיניים היו נפגעות, אנו נוכיח זאת על ידי מומחה בבית המשפט".