צילום: גיל נחושתן חודש ימים לפני יריית הזינוק למרתון WINNER טבריה ה-37 שייערך ב-10 בינואר 2014, וההרשמה אליו צפויה לעבור ממש בקרוב את רף 2,000 המשתתפים.

מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק

בשורה נוספת מגיעה בחו"ל, כאשר ללא פחות מ-15 מדינות יהיו נציגים באחד מעשרת המרתונים המהירים בעולם, מה שמעיד עוד יותר על החשיבות שנותנים הרצים למסלול האיכותי הזה שמוזנק ומסתיים בטבריה.מעבר לקנייתי דומיניק אונדרו שזכה אשתקד במקום הראשון במרתון WINNER טבריה ה-36 כשעצר את השעונים על 02:08:00 ש', פטריק טואמבה הצרפתי שקבע את שיא המסלול במרתון ה-35 עם זמן של 02:07:30 ש' ולא השתתף בשנה שעברה, הודיע כי ייטול השנה חלק במרתון ה-37 מתוך כוונה להחזיר לעצמו את התואר.

קרב שכזה בין שני רצים מהירים בדמותם של הקנייתי והצרפתי, יכול בסופו של יום להביא לניפוץ שיא המסלול. אם ייקבע שיא חדש, הרי שהוא יזכה את הרץ ב-100 אלף דולרים.

מלבד רצי העילית הבכירים מחו"ל, צפויים להשתתף במרתון WINNER טבריה הבין-לאומי ה-37 גם הרצים הישראליים הבכירים, זאת לאחר שזוהר זימרו, אלוף ישראל ב-2012 כבר הבטיח את השתתפותו. למען הסדר הטוב יצוין, כי מרתון טבריה משמש למעשה גם לפלטפורמה היחידה לאליפות ישראל, בה הישראלי שמסיים ראשון, מוכתר בסוף המסלול כאלוף ישראל לשנת 2014.

ראש עיריית טבריה יוסי בן דוד בירך על נתוני ההרשמה עד כה ואמר: "ההרשמה שקרובה לחצות את רף 2,000 הספורטאים המביעים נכונות להשתתף במרתון WINNER טבריה ה-37, בהם רצים מלמעלה מ-13 מדינות שונות ברחבי העולם, מעידה על ביסוס מעמדו כאירוע הספורטיבי הבינלאומי המוביל בישראל והוא ממקם את העיר טבריה על מפת הספורט העולמית".

מאות רצים כבר נרשמו לריצת 10,000 מטרים שתיערך ביום המרתון. מלבד הרצים שנרשמו, צפויים ליטול חלק במרוץ הזה מאות רבות של חיילים.

סגן ראש העיר והממונה על אירועי המרתון ה-37, דרור ללוש אמר: :פעילות ספורטיבית חשובה לא רק לגוף, אלא גם לנפש, כאמרתו של הרמב"ם: נפש בריאה בגוף בריא. אני קורא לתושבי טבריה והאזור להירשם לריצת ה-10,000 מטרים ולהיות שותפים לחוויה ספורטיבית באחד המסלולים המהירים בישראל לריצה הזו".