צילום: לי בסינסקי חמישה כלבים ומספר לא ידוע של חתולים נמצאו מתים בשבוע שעבר בקיבוץ בית זרע. המשטרה פתחה בחקירה. אחד התושבים, נועם עופרי, שכלבו צ'לו בן החמש מת, שלח את גופתו לנתיחה פתולוגית במעבדה בבית דגן והגיש תלונה במשטרה. משטרת טבריה פתחה בחקירה.

שילבה בטעות להילוך קדמי והרכב נפל לחצר
חתן וכלה תובעים את הנהג: בגללו איחרנו לחופה
מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק

עופרי: "ביום ראשון בסביבות השעה 17:00 יצאתי מישיבה בקיבוץ, והכלב שלי צ'לו (מסוג ביגל, אד"נ) היה כהרגלו על הטנדר שלי. אני רגיל להוריד אותו ולנסוע לאט, כשהוא רודף אחריי עד הבית. כשהגעתי הביתה הבחנתי שהוא לא הגיע. זה היה חשוד בעיניי, אז התחלתי לחפש אותו, אבל לא מצאתי. למחרת בשעה בבוקר התקשר אליי תושב וסיפר לי שהוא ראה את צ'לו מת בגינה. מצאתי אותו והוא היה קר לגמרי. אימצנו את צ'לו לפני שנתיים. הוא היה קרוב לילדים ואהוב. זה כואב".עופרי לקח את הכלב לנתיחה אצל וטרינרית בקיבוץ דגניה, כדי לקבל תמונה ראשונית. כשחזר לקיבוץ התברר לו שלא מדובר באירוע בודד. "בחורה אחת סיפרה לי שמצאו עוד כלב מת. הבנתי שיש פה בעיה. לאורך אותו יום הגיעו אליי ידיעות על עוד כלבים שנמצאו מתים - בסך הכול חמישה - ונמצאו גם חתולים מתים".

גם כלבה של לי בסינסקי, דילן בן התשע, מסוג פקינז מעורב, נמצא מת. בסינסקי סיפרה: "ביום שני בבוקר קיבלתי מסרון שעבר בקיבוץ, להכניס את הכלבים הביתה מחשש להרעלה. בסביבות השעה 11:30 פגשתי בחור שסיפר לי שכלבתו נעלמה. ישר התקשרתי לאימא שלי, כי היא שמרה על דילן בשנה האחרונה, והיא אמרה שהיא לא מוצאת אותו מאתמול.

"התחלתי להבין שמשהו לא בסדר ולחפש אחריו. אחר זמן קצר ראיתי אותו מוטל על הקרקע ליד הכניסה לבית שלי. זה מאוד כואב. עבורי דילן היה כמו ילד. זה בן משפחה של כולם. כל ילדי הקיבוץ הכירו אותו. זה היה רגע מאוד קשה. אנו מצפים מהמשטרה למצות את החקירה".

דורי שניר שכלבתו המעורבת לונה, גורה בת שבעה חודשים, נעלמה מאז תחילת השבוע, משער שגם היא מתה. "היא כלבה מקסימה שאימצנו אחרי שמצאנו אותה בקופסת קרטון בצמח. היא נתנה לנו הרבה אהבה, והבן שלי היה מאוד קשור אליה. היא לא חזרה הביתה, כמו שאר הכלבים שלא חזרו. היא נעלמה עם כולם". שניר הדגיש: "אני לא מחפש נקמה, אבל לא מוכן שדבר כזה יקרה שוב".

מזכירת הקיבוץ, שרה מילר, מסרה: "במשטרה הוסבר לנו שכדי לקבוע שמדובר בהרעלה צריך הוכחה מדעית. אחד הכלבים נשלח לנתיחה, וכעת ממתינים לתוצאות. לא נעזוב את העניין עד שהמשטרה תחקור ותטפל בנושא. זה מקרה שהעציב ילדים רבים ומשפחות בקיבוץ".

דובר המשטרה במחוז צפון, רפ"ק משה וייצמן: "מדובר במקרה חמור. נפתחה חקירה".