צילום: אבי רוקח, "ידיעות אחרונות" עיריית בית שאן חייבת כ־380 אלף שקל לזמר שלמה ארצי — תשלום עבור הופעתו בעיר במסגרת פסטיבל סוכות האחרון, אחרי שההמחאה שהוציאה לפקודתו לא כובדה על ידי הבנק.

מיד לאחר ההופעה העבירה עיריית בית שאן לזמר, באמצעות החברה המייצגת אותו 'שפויים בע"מ', צ'ק על סכום של 383.5 אלף שקל בעבור הופעתו. אולם הצ'ק, שהיה אמור להיפדות על ידי החברה בתאריך 1.11.13, לא כובד על ידי הבנק ובכך למעשה הזמר ונגניו לא קיבלו תשלום על הופעתם.

אישום: צילמה גבר בעירום וסחטה אותו באיומים
זרקת זבל ברחוב? העירייה תחטט בשקית ותחשוף
מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק

מכתב שהעבירה עו"ד דלית קדוש ממשרד צלרמאיר פילוסוף ושות', המייצגת את חברת 'שפויים בע"מ', לעמותת קרן בית שאן לתרבות, התבקשה העירייה להעביר את התשלום עבור הצ'ק שלא כובד בתוך 48 שעות, ולא — תיאלץ החברה, המייצגת את ארצי, לפעול למיצוי זכויותיה בערכאות המתאימות.ראש עיריית בית שאן שנבחר רק לאחרונה, רפי בן שטרית, מסר: "העובדה כי אפילו הצ'ק ששולם מטעם הקרן לתרבות לזמר שלמה ארצי בעבור הופעתו בפסטיבל סוכות בבית שאן לא כובד וחזר היא סמלית וממחישה את הזלזול הבוטה בכספי הציבור".

לדברי בן שטרית, מדובר בנזק תדמיתי כבד שילווה את בית שאן בשנים הקרובות. "כל החובות והתשלומים שלא שולמו מגיעים עתה לטיפולי, ועם זה אני צריך להתמודד", אמר. עוד נמסר מהעירייה כי גזבר העירייה הגיע בימים האחרונים להסכם עם החברה והוחלט לפרוס את החוב לתשלומים.

מהפקת ההופעות של שלמה ארצי נמסר: "אין אנו נוהגים לפרט ולהפיץ בפומבי מידע מסוג זה. נשמח להופיע בבית שאן בכל עת שנוזמן".

עו"ד קדוש העדיפה שלא להתייחס לנושא.

איציק בן לולו, מנהל קרן בית שאן לתרבות: "שלמה ארצי הופיע בבית שאן והייתה הופעה יפה מאוד ובתום האירוע הוא אף קיבל צ'ק בעבור זאת. מאחר שהשלטון בבית שאן התחלף, ונבחר ראש עיר חדש, לא העבירו לנו בזמן את הכסף שמגיע לנו מהעירייה.

"מדובר בכסף שמגיע לעירייה מתקציבים ממשלתיים והיא מעבירה אותו אלינו באופן מסודר. כתוצאה מכך שהכסף לא נמסר לנו לא ניתן היה לכבד את הצ'ק. אין לנו שום בעיה של כספים. התקציב שלנו היה מאוזן והיו אפילו פחות הוצאות מאשר הכנסות. עכשיו, במקום להעביר לי את הכסף, העירייה משלמת לזמר ישירות על ידי פריסה של הסכום לשני תשלומים".

ראש העירייה לשעבר ז'קי לוי סירב למסור תגובה.