צילום: Shutterstock הנוכחות המוגברת של כוחות המשטרה השבוע בתחנה המרכזית בעפולה, בעקבות פיגוע הדקירה שאירע במקום בשבוע שעבר, לא הרתיעה את אחד מבאי התחנה להמשיך במעשיו הפליליים, לכאורה. אולם לרוע מזלו של האיש, תושב העיר כבן 40, הוא נתפס 'על חם' בעת שגנב תרמיל של חייל מאחד האוטובוסים בתחנה, וכעת הוא חשוד בגניבת תיקים נוספים מחיילים בחודשים האחרונים.

הוסר שלט לנשים לא להתערבב עם גברים בלוויות
טבריה: מקימים פלוגת סע"ר לשעת חירום
מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק

בבוקר יום שלישי בשבוע שעבר הבחינו שניים מבלשי משטרת עפולה שתגברו את מתחם התחנה המרכזית באזרח חשוד שסוחב על גבו תרמיל צבאי. השניים התקדמו לעברו, עיכבו אותו, שאלו אותו בדבר התיק וביקשו ממנו לפתוח אותו. עם פתיחת התיק התגלה ציוד צבאי שלא נראה שייך לאיש.
החשוד בגניבה טען כי מצא את התיק באחד האוטובוסים. הבלשים שראו מאיזה כיוון הגיע החשוד ומאיזה אוטובוס הוא לקח את התיק, איתרו בתחנת המשטרה את החייל שתיקו נגנב והשיבו לו את התיק. במקביל נלקח החשוד לתחנת המשטרה הסמוכה, להמשך חקירה.

במשטרה לא הסתפקו בכך, ובעקבות תלונות אחדות שהתקבלו בחודשים האחרונים על היעלמות תיקים נוספים של חיילים, הגיעה המשטרה לביתו של החשוד בעפולה במסגרת המשך החקירה נגדו. במקום נמצאו שמונה תיקים נוספים, שכבר היו ריקים מתכולתם, ושעל פי החשד נגנבו אף הם בידי החשוד בחודשים האחרונים.

מתחנת המשטרה בעפולה נמסר כי על פי החשד מדובר בגנב סדרתי, שנהג לגנוב בחודשים האחרונים תיקים מחיילים בתחנה המרכזית בעיר. כמו כן נמסר כי נגד החשוד נפתח תיק פלילי והוא עצור בתחנת המשטרה, ובהמשך יוגש נגדו, ככל הנראה, כתב אישום.

במשטרת עפולה עושים כעת מאמצים לאתר את בעלי התיקים הנוספים שנמצאו בבית הוריו של החשוד. בינתיים זוהה אחד התיקים, לפי מספר אישי של החייל שהיה כתוב עליו. החייל אותר וסיפר כי אכן תיקו נגנב לאחרונה. החייל זומן לתחנת המשטרה למסירת עדות בנושא.