צילום: shutterstock בקשה לתביעה ייצוגית נגד עיריית צפת, בטענה למטרדי איסוף אשפה בשעות לילה מאוחרות הנעשים, כך על פי הבקשה, בניגוד לחוק. הבקשה הוגשה השבוע לבית המשפט המחוזי בנצרת בשבתו כבית דין לעניינים מינהליים, באמצעות עורכי הדין עדי מוסקוביץ' ויאיר ממן, המתמחים במיסוי מוניציפלי.

בקשה לתביעה ייצוגית: אורנג' חייבה לקוחות בחו"ל
מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק

בכתב הבקשה נטען: "בכל יום בשבוע, החל בחצות ועד השעה חמש בבוקר, מגיעה משאית האשפה לפנות את מכלי האשפה העשויים מתכת. רעשי הנסיעה של המשאית והדחסנית המורכבת עליה, רעשי הפריקה והטעינה של פחי האשפה, צעקות הפועלים ורעשים נוספים הנגרמים במהלך פינוי האשפה, הם רעשים מוגזמים ובלתי נסבלים, אשר מעירים ומטרידים באמצע הלילה באופן קבוע את המבקש ואת בני ביתו, כמו גם את יתר תושבי השכונה ושכונות נוספות בעיר, והופכים את חייהם לסיוט של ממש."חומרתם של המעשים והמחדלים של עיריית צפת בהתנהלותה גדולה שבעתיים, שעה שהעירייה ביודעין, בריש גלי וחרף מחאותיהם של התושבים, עושה דין לעצמה ומתעלמת מהוראותיו הברורות של המחוקק, משל הייתה מעל החוק".

בהמשך התביעה מובאת לשון החוק שבה נכתב במפורש כי באזורי מגורים אין לבצע פעולות פריקה וטעינה וטלטול מכלים, לרבות מכלי אשפה, באופן הגורם רעש ומטרד, בין השעות עשר בלילה לשש בבוקר.

"השפעתו של המפגע מתעצמת היות שהוא מתרחש באופן עקבי, ומתעצמת שבעתיים מאחר שהמשיבה מתעלמת ביודעין מזעקותיהם של התושבים ולא מגלה שמץ של רגישות לסבלם, תוך שהיא פוגעת בזכויותיהם הבסיסיות לשקט, בשעות שבהן אדם רגיל ישן", נטען בתביעה. "לא נגזים אם נאמר כי הרעש מהווה סוג של אלימות, הגורם לתחושה של חוסר אונים, אשר מגבירה את עוצמת הפגיעה והתסכול".

בכתב הבקשה מועלית גם סוגיית הריח העולה מפחי האשפה: "הסירחון העז הוא תוצאה של הזנחה, עומס יתר על הפחים ותחזוקה לקויה".

התושב דורש מהעירייה פיצוי של אלף שקל בלבד לכל משפחה מקרב חברי הקבוצה השותפים להגשת כתב הבקשה, זאת על מנת לדחות מראש את הטענה לפגיעה בחוסנה הכלכלי של עיריית צפת.

מעיריית צפת נמסר בתגובה: "אנו לומדים את החומר. נעשה כל שיידרש בכדי לתת מענה לשביעות רצונם של תושבי העיר".