צילום: shutterstock בית משפט השלום בחיפה קבע פיצויים לתושב הצפון בגין עוגמת נפש שנגרמה לו על ידי חברת פלאפון, בכך שהשיבה לו מכשיר טלפון סלולרי שמסר לתיקון — עם תמונות חושפניות של אישה זרה. לפי דבריו בבית המשפט, אשתו ובני משפחתו נחשפו לתמונות, ואלו גרמו לקרע קשה במשפחה.

האקס תובע: החזירי הכסף על ניתוח הגדלת החזה
תובעת את האקס: "החזר את השעון של אבי ז"ל"
מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק

מפסק הדין עולה כי התובע, לקוח של חברת פלאפון זה שנים רבות, מסר בספטמבר 2010 את המכשיר הסלולרי שברשותו לתיקון במעבדות החברה, לאחר שזה התקלקל. עד להשלמת התיקון קיבל מפלאפון מכשיר חלופי. כעבור כמה ימים, כשקיבל חזרה את המכשיר המתוקן, ביקש מבנו לעדכן עבורו את מספרי הטלפון. על פי הנטען, בזמן שהבן 'דפדף' במכשיר הוא נתקל לפתע בתמונות של אישה זרה בלבוש חושפני. הבן המופתע הראה את התמונות לאמו, אשתו של התובע, וזו האשימה את בעלה בניהול רומן עם האישה שנראתה בתמונות.בכתב התביעה שהגיש הלקוח כנגד החברה הוא טוען כי היחסים הטובים שהיו לו עם אשתו לפני המקרה הידרדרו מאוד ומאז היא חושדת שהוא בוגד בה, וכי נגרמה לו ולמשפחתו עוגמת נפש רבה.

בכתב ההגנה טענה חברת פלאפון כי היא אינה יודעת כיצד הגיעו התמונות למכשיר הסלולרי של התובע, וכי לא מן הנמנע שהוא בעצמו הכניס אותן למכשירו. עוד טענה החברה כי היא מקיימת נוהל קפדני ביותר של מחיקת תכנים מטלפונים מחודשים בטרם הם מועברים ללקוחותיה.

בפסק הדין ציין בית המשפט כי נתן אמון מלא בעדותם של התובע ואשתו, והתרשם כי השניים כואבים ביותר את מה שקרה וכי הם מצויים במצוקה אמיתית מבלי שיידעו כיצד להיחלץ ממנה. השופט הוסיף כי בני משפחה ומכרים התערבו וניסו לפשר ביניהם ולהרגיע את הרוחות וציין עוד כי אשתו של התובע עוטה כיסוי ראש, ולכן ברור מדוע תמונות של אישה זרה בלבוש מינימלי עוררו בה תחושות של "עירום".

לאור זאת קבע בית המשפט כי התובע הוכיח את טענתו וכי אין ספק שנגרמה לו ולמשפחתו עוגמת נפש בגין המקרה. עוד קבע בית המשפט כי פלאפון לא קיבלה על עצמה כל אחריות למקרה ואף "הגדילה ורמזה, בחקירת התובע ועדיו, כי התובע אמנם 'אשם' בבגידה הנטענת, תוך שהיא מעמיקה את הקרע בינו לאשתו תוך כדי ניהול ההליך".

יחד עם זאת ציין בית המשפט כי אשתו של התובע הגזימה בתיאור המקרה, וכי סירובה עד היום לקבל כל הסבר הגיוני מהתובע בנוגע לתמונות אינה התנהגות סבירה אלא נובעת מבחירתה האישית.

לאור זאת קבע בית המשפט כי על חברת פלאפון לשלם לתובע פיצוי בסך עשרת אלפים שקל עבור עוגמת הנפש, הוצאות משפט בסך 1,500 שקל ושכר טרחת עורך דין בסך 3,500 שקל.

חברת פלאפון מסרה בתגובה: "פלאפון הגיבה לגופו של עניין במסגרת כתבי הטענות ובמהלך הדיון. פסק הדין קובע פיצוי עבור עוגמת הנפש בלבד, ובכוונת פלאפון לכבד את פסק הדין".