צילום: אביהו שפירא יורם מלול, שהפסיד בסיבוב השני של הבחירות לראשות עיריית קרית שמונה בשבוע שעבר, כינס במוצ"ש את פעיליו ותומכיו באולמי פאר כדי להודות להם. באירוע הפתיע מלול את הנוכחים כאשר בחר בתחילת דבריו להשמיע התנצלות בפני ראש העירייה ניסים מלכה.

מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק

מלול התייחס לדברים שאמר ממש לאחר היוודע התוצאות של הסיבוב השני, לאחר שמלכה, שזכה בבחירות, הזמין את מלול להצטרף לקואליציה ולשתף פעולה. מלול דחה את ההצעה ואמר מילים קשות, ובין היתר האשים את מלכה ופעיליו בהכפשתו, כינה את מלכה 'ראש הנחש' והבטיח 'לרוצץ אותו' ולהילחם בו.אחרי שהרוחות שככו, מלול הבין שהמילים שאמר היו קשות מדי. גם בקרב תומכיו היו שסברו כך. לכן בדבריו בכנס במוצאי שבת בחר מלול לפתוח בהתנצלות, ואמר: "הדברים נאמרו בעידנא דריתחא, ועל כך אני מתנצל. זו לא דרכי ואלה אינם הביטויים שאני משתמש בהם.

"במהלך מערכת הבחירות היה מי שהשתלח בי ובמשפחתי. הוצגתי כבוגד, כאילו אני בעד שחרור מחבלים-רוצחים ועוכר ישראל. המשמיצים לא בחלו בשום דבר כדי לפגוע בסיכויי להיבחר. אפילו העלו לפייסבוק תמונה שלי לבוש מדי נאצי.

"שירתתי בצה"ל ובמשטרה במשך 35 שנים", הוסיף מלול והסביר, "לעתים תוך סיכון אישי מול גורמים עוינים, למען מדינת ישראל ואזרחיה. לכן הדברים היו קשים לי. ולמרות זאת, זו לא דרכי להתבטא כך. אני חוזר בי מהאמירות הקשות שאמרתי ומאחל לניסים מלכה הצלחה, הצלחתו היא הצלחת קרית שמונה".

ביום שני האחרון, נראה היה שיורם מלול כבר נרגע מכל העניין. הוא יצא לרכיבה על אופניו ומצב רוחו השתפר. עם זאת, היה לו חשוב להדגיש שההתנצלות נעשתה כדי לטהר את האווירה, אך הוא איתן בדעתו לא להצטרף לקואליציה של מלכה. "אנחנו נשרת את תושבי קרית שמונה כאופוזיציה ונהיה עניינים. האינטרס שלנו הוא טובת העיר ותושביה, וכך נפעל", סיכם מלול.