צילום: shutterstock ביום ראשון בערב הוזעקו מכבי האש לכבות שריפה שפרצה במסעדה הנמצאת בצד כביש הכניסה לחצור הגלילית. מכבי האש שהגיעו למקום גילו כי בתוך החלק הקדמי של המסעדה ניצב ג'יפ, שבער, והשריפה התפשטה ממנו לשאר חלקי המסעדה. מכבי האש הצליחו להשתלט על השריפה, ולמנוע את התפשטותה לפנצ'ריה הסמוכה, שבה היה מלאי גדול של צמיגים דליקים. למסעדה עצמה נגרם נזק כבד.

עדות מהתופת: "אני פוחדת למות בסוריה"
מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק

מכבי האש הזעיקו את המשטרה ומהשאלה הגיעו הם החלו בחקירה, כשבמקביל גם מחלקת החקירות של מכבי האש החלה לבדוק, האם האש פרצה באופן ספונטני כתוצאה מההתנגשות, או שהושלכו למקום חומרים מאיצי בעירה.מפקד תחנת ירדן, רפ"ק רן לוי, דיווח על החקירה ואמר: "מדובר ברכב גנוב, והרושם הראשוני שהוא התנגש בכוונה בחזית המסעדה. נפתחה חקירה ואנחנו ממתינים לתוצאות פענוח קבצי הצילום של מצלמות האבטחה שהיו מוצבות בסביבה. בעל העסק אמר שהוא לא הצליח לזהות את הנהג, משום שהוא נבהל מההתנגשות והאש שפרצה, וברח מתוך המסעדה.

"הנהג של הג'יפ נמלט מהמקום, ואנחנו פועלים על מנת לאתרו. העסק שייך לתושב חצור הגלילית, ואין קשר בין המקרה הזה למקרה של הצתת המשאית בכפר טובא זנגריה, שאירעה שעתיים קודם לכן. אני מאמין שלאחר שנקבל את תוצאות הפענוח של מצלמות האבטחה, ושל חקירת מכבי האש באשר לגורם שהצית את הבעירה, נוכל לשים את ידינו על מי שביצע את המעשה".