צילום: index open נער בן 15 מנצרת עילית טוען כי לפני שבועיים, בשעת לילה, עצר לידו ברחוב כלי רכב, שבו נהג אדם שהזדהה כבלש משטרה, והורה לו להיכנס למכונית ולהתפשט. אחרי שהנער הסיר את מכנסיו, נמלט הנהג מהמקום עם מכשיר הסמארטפון והכסף שלו. המשטרה חוקרת את התלונה.

מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק

האירוע התרחש ביום שישי לפני שבועיים, בשעה שתיים לפנות בוקר, כשהנער חזר מבילוי עם חברים, וצעד לביתו בלוויית חברו שמתגורר בסמוך לו. לדבריו, לפתע עצר לידם כלי רכב לבן מסוג מיצובישי לאנסר, וגבר שהזדהה כבלש משטרה קרא להם. "האיש הראה לנו סוג של תעודה, אבל אנחנו לא יודעים איזה תעודה זו", סיפר הנער לאחר מכן.
לדבריו, הבחור התחיל לתחקר אותם. "הוא שאל אותנו מה אנחנו עושים פה, ולמה אנחנו מסתובבים בשעה כזו, איפה אנחנו גרים ובני כמה אנחנו", שחזר.שני הנערים שיתפו פעולה, לדבריהם, היות שחשבו כי מדובר באיש משטרה בסיור שגרתי. לאחר שנסע המשיכו ללכת יחד עוד כמה מאות מטרים, ואז התפצלו כל אחד לביתו. לטענתו של הנער, כשהיה כבר סמוך לביתו, הוא הבחין באותו כלי רכב עוצר לידו שוב, וה'בלש' קרא לו.

"הוא שוב שאל אותי איפה אני גר ולמה אני מסתובב בשעות כאלו", סיפר הנער הנסער, "ואז הוא דרש שאכנס מיד לרכב. כשהוא ראה שאני לא מתכוון להיכנס, הוא אמר לי לרוקן את הכיסים ולשים הכול באוטו, במושב שלידו". אחרי שמילא אחר ההוראות של ה'בלש' והניח את הסמרטפון והכסף על המושב, הורה לו האיש, לדבריו, להתפשט.

לטענת המתלונן, באותה שעה היה הרחוב ריק מאדם והוא פחד ונאלץ למלא אחר הדרישה. לדבריו, מיד לאחר מכן, סגר האיש את דלת המכונית ונסע מהמקום, והנער המפוחד רץ הביתה בצעקות. "כולנו ישנו ופתאום שמעתי אותו צועק 'אימא' בקולי קולות", שחזרה השבוע אמו של המתלונן.

"כל הבית התעורר מההמולה, והוא לא הצליח להירגע. הוא היה נסער מאוד. רעדתי כולי. הוא סיפר לנו בהיסטריה כל מה שקרה. לקחנו אותו לתחנת המשטרה, שם הוא נחקר ונתן עדות על מה שעבר".

גם שבועיים אחר המקרה האם ובנה מתקשים לחזור לשגרה. "אני עדיין רועדת רק מלהיזכר במה שקרה", אמרה. "זה דבר נורא. הרי ילד תמים לא יכול לדעת שלא מדובר בשוטר, אם אדם מתחזה בצורה כזו. מטרידה אותי המחשבה שעד היום הגבר הזה לא נתפס, למרות פרטים מאוד מדויקים שמסרנו עליו, כולל מספר הרכב. מה גם שהוא החזיק בטלפון הנייד של בני ועם הטכנולוגיה של היום עושים איכון מיידי וניתן לאתר את הטלפון".

כמה ימים לאחר המקרה הוזמנו האם והבן למסדר זיהוי בתחנת המשטרה, אך לא עלה בידי הנער לזהות את התוקף. לעת עתה, הוא משקיע מאמצים בניסיונות להתאושש. "בכל פעם שעובר לידי רכב דומה אני נלחץ וקופא במקום", אמר השבוע.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בעקבות תלונה שהוגשה, נפתחה חקירה במשטרת נצרת עילית. מטבע הדברים איננו נוהגים להתייחס לתוכנן של חקירות המתנהלות".