לשמור על המיומנות. צילום: AP תיקו האישי של חיל קרבי בשירות סדיר מהצפון, שלטענת אימו היו בו חפצים בשווי של כ-3,000 שקל, נעלם מתא המטען של אוטובוס בקו תל אביב-קרית שמונה (842). בעקבות כך דרשה האם מחברת 'אגד' לפצות את בנה.

חייל קפץ על ההגה והשתלט על אוטובוס שהדרדר
חיילת ביחידת חי"ר: "יש שיוויון בין בנים לבנות"
מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק

אגד תחילה השיבה לדרישה בשלילה, אך לאחר התעקשות האם הוחלט בחברה לפצותו רק בסכום של 800 שקל. הפרשה החלה בחודש פברואר האחרון. החייל, לוחם ביחידה קרבית, נסע מהתחנה המרכזית בעפולה לבסיסו שבצפון. הוא עלה על קו האוטובוס 842 מתל אביב לקרית שמונה עם שני תיקים, אחד אישי ואחד גדול.לטענת אמו של החייל, נהג האוטובוס ביקש מבנה לשים את שני התיקים בתא המטען, אך לאחר שבנה הגיע ליעדו הוא לא מצא בתא המטען את התיק עם חפציו האישיים. "מדובר בציוד השווה כ־3,000 שקל", דיווחה האם, "היו שם משקפי ראייה בשווי של 1,200 שקל, אולר מסוג לדרמן ששוויו 600 שקל, ארנקו האישי ובו 400 שקל ועוד ציוד אישי המסתכם בהרבה מאוד כסף".

החייל מיהר להתקשר להוריו לספר להם על המקרה, ועוד באותו יום הם שלחו מכתב למחלקה פניות הציבור של אגד. בתגובה, נכתב להם שפנייתם הועברה למחלקת הביטוח של אגד, שהיא האחראית הבלעדית לטיפול בנושאי פגיעה בגוף או ברכוש. בנוסף לכך הומלץ להם להעביר למחלקת הביטוח כל אסמכתה רלוונטית למקרה, כמו כרטיסי נסיעה, קבלות, אישורים ועוד.

כשבוע לאחר מכן פנתה האם במכתב נוסף, הפעם ישירות למחלקת הביטוח, ובו ציינה את פנייתה הראשונה ופירטה את השתלשלות האירועים. כמו כן הגישו הוריו של החייל תלונה במשטרה.

רק לאחר כחודשיים מיום הפנייה הגיעה תשובתה של מחלקת הביטוח באגד, ובה נכתב: "בדקנו במחלקות האבידות של אגד והתיק לא נמצא. אף נוסע לא פנה ליידע אותנו על אובדן תיק בזמן הנסיעה. לאור האמור, אין אגד או מי מטעמה יכולים לקבל אחריות על האירוע הנ"ל, ואנו דוחים את בקשתכם לפיצוי".

ההורים והחייל נדהמו לגלות שפנייתם נדחתה. הם לא ויתרו ופנו שוב לחברת אגד. תשובה נוספת ממחלקת הביטוח של החברה נשלחה לפני כעשרה ימים ובה כאמור הוחלט לפצות את החייל בסכום של 800 שקל.

דובר אגד רון רטנר מסר בתגובה: "בבירור שנערך לאחר קבלת פנייתה של המשפחה נמצא כי אובדן התיקים לא נבע מרשלנות מצד אגד או גורם מטעמה ועל כן אגד אינו אחראי לאובדן התיקים. יחד עם זאת, בשל העובדה כי מדובר בחייל בשירות סדיר הוחלט לפנים משורת הדין לפצותו בסכום של 800 שקל אשר ישולמו בהמחאה לאחר חתימה על המסמכים, שנשלחו לבית המשפחה ב-12.5.2013".