צילום: shutterstock איך מסתדרים בלי מזומנים בארנק? תושבי גבעת המורה בעפולה נדרשו לאחרונה להתמודד עם הסוגיה הזו, כשגילו למרבה תסכולם כי הכספומט בבנק הפועלים בשכונה, ששימש אותם במשך שנים רבות, נסגר.

מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק

"אני מפחד להסתובב עם הרבה מזומן עליי, לכן אני מושך כסף אחת ליומיים", סיפר השבוע אברהם פילו, תושב השכונה, "למזלי יש בבעלותי רכב, מה שמקל על העניין, אך עדיין הדבר הזה, שהיה כל כך פשוט, גוזל ממני זמן יקר. בגבעת המורה יש אוכלוסייה מבוגרת, ועוד המון תושבים שאינם ניידים, שנאלצים לעתים לחפש טרמפ על מנת להגיע אל הבנקט הקרוב ביותר".תושבים רבים סיפרו השבוע כי הכספומט נלקח מהמקום, בלי שנמסרה הודעה מוקדמת, וכעת הם נאלצים להתרגל למצב חדש, בו הם נדרשים לנסיעה ממושכת על מנת להוציא כסף או לבצע פעולות בנקאיות אחרות.

כפיר, תושב גבעת המורה, המושך כסף שלוש פעמים בשבוע, מספר שהאפשרות היחידה העומדת לרשות התושבים היא להשתמש בשירותי הדואר המקומי, שגם הם מוגבלים בהתאם לזמני פעילות הסניף.

"ההרגשה היא של קיפוח", הוא אומר, "לא מדובר במותרות, מדובר בדבר שכל תושב צריך אותו, דבר כה מינימלי. גבעת המורה מונה כ-9,000 תושבים, שאין להם היכן למשוך כסף. יש אנשים שאין להם כסף מזומן לנסיעה באוטובוס עד נקודת משיכת מזומנים, והם נאלצים לרדת ברגל לעפולה עילית".

התושבים סיפרו שלדעתם הכספומט הועתק כתוצאה ממקרי ונדליזם של צעירים שכוונו לעבר הכספומט. "הפתרון הוא לא סגירת הבנקט אלא מציאת תעסוקה לנוער של גבעת המורה, שהוא משועמם וכתוצאה מכך נגרמים מקרי הוונדליזם", אמר אברהם, תושב השכונה.

מבנק הפועלים נמסר בתגובה: "בעיר עפולה ישנם ארבעה בנקטים. הבנקט בגבעת המורה נסגר בגלל ונדליזם חוזר ונשנה".