צילום: Shutterstock בית המשפט המחוזי בנצרת גזר עונש של ארבע שנות מאסר בפועל על תושב עפולה שהורשע בשוד של תושבת העיר ברחוב. כמו כן גזר עליו סגן נשיא בית המשפט, השופט תאופיק כתילי, קנס כספי בסך 2,500 שקל.

מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק

על פי כתב האישום, לפני כשמונה חודשים הותקפה המתלוננת בידי השודד סמוך למשרד הפנים בעפולה. בתחילה הוא ניסה לחטוף ממנה את התיק, שהכיל 7,550 שקל במזומן וכן חפצים ומסמכים אישיים, אך האישה התנגדה ואחזה בתיק בחוזקה. השודד משך את התיק שוב, וכתוצאה מכך נפלה המתלוננת על הארץ, והוא ברח עם התיק. על פי הנכתב בגזר הדין, הנאשם הודה במעשיו במסגרת הסדר טיעון.על פי גזר הדין, התוקף הביע צער על מעשיו בבית המשפט וביקש להגיש תיעוד רפואי ומכתב בכתב יד, בו פירט על ילדותו הקשה ועל כך שלאחר מאסרו הקודם החליט לשוב לדרך הישר.

כמו כן סיפר כי סבל מבעיות נפשיות. עוד אמר השודד כי בעת מעצרו היה שתוי ובהשפעת תרופות, וביקש לשקם את חייו והזדמנות לחזור לדרך הישר. כמו כן טען להגנתו כי מדובר במעשה שנעשה ללא תכנון מוקדם, שהפגיעות במתלוננת היו קלות בלבד ושכל הרכוש הוחזר לה.

בית המשפט, כאמור, שלח אותו לכלא למאסר ממושך וקבע: "שוד אלים של אדם, עובר אורח תמים ברחוב, פוגע קשות בתחושת הביטחון האישי שלו, ועל אחת כמה וכמה חמור המעשה, כאשר הוא מכוון לבני האוכלוסייה המבוגרת, תוך ניצול חולשתם ופגיעותם, בהסתמך על היעדר כוחם של נפגעי העבירה להתנגד למעשה.

"בתי המשפט מצווים לשמש מגן לאותה אוכלוסייה ולהרים תרומה בניסיון לבער את הנגע שפשט בחברה".בית המשפט הדגיש את חומרת העבירה ושלל את רוב טענות הנאשם, אך התחשב במצבו הנפשי והכלכלי.