משרד הכלכלה יקים בעפולה, באמצעות 'הסוכנות לעסקים קטנים', מרכז יזמות חדיש ובתוכו חללי עבודה ליזמים צעירים. שר הכלכלה אלי כהן, המכנה את המיזם 'מאיץ טכנולוגי עסקי', כלל את עפולה בפרויקט הארצי בעקבות פגישה עם ממלא־מקום ראש עיריית עפולה, שלמה מליחי, שביקש ממנו סיוע לעיר.

מליחי והשר כהן. צילום: יח"צ

תקציב ההקמה של מרכז היזמות הוא 1.8 מיליון שקל. את מה שמעבר לתקציב זה יספק משרד הכלכלה, באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים - שירותי ליווי ליזמים בשלבי פיתוח שונים - במטרה ליצור סביבה שמקדמת יזמות טכנולוגית במעגלים גיאוגרפיים רחבים יותר.

למעשה, המרכז פונה ליזמים המצויים בשלבים שונים של פיתוח מיזם טכנולוגי - החל משלב הרעיון ועד למיזמים טכנולוגיים פעילים ומגובשים. ליזמים יוענק ליווי, תוך התמקדות בהעצמתם ובהכנתם לעולם היזמות העסקית־טכנולוגית. החברים ייהנו ממעטפת רחבה, שתכלול ליווי מקצועי של יזמים מנוסים ומשקיעים, סמינרים מקצועיים, מפגשים אישיים, חללי עבודה לשימוש אישי וימי תוכן מרוכזים.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "שילובם של צעירים מכל חלקי הארץ, ובמיוחד מהפריפריה, בפעילות העסקית בישראל היא חיונית לקידום הכלכלה. לצד מסלולי תעסוקה שמפעיל משרד הכלכלה, המאיץ החדש יסייע לשילובם של היזמים בעפולה בענף ההיי־טק, המהווה מנוע צמיחה עיקרי ויש בו מקום לכוח אדם איכותי - הן כמועסקים והן כיזמים".

מ"מ ראש העיר מליחי אמר: "אין לי ספק שהתקציב החדש יסייע לצעירי עפולה וליזמים לממש את שאיפותיהם וחלומותיהם. המטרה היא לתת חכות לצעירים, כדי שיוכלו לדוג בעתיד בעצמם ובעזרת השם נעשה זאת גם בשנים הבאות".