פרויקט ייחודי של משטרת ישראל החל לפעול בנצרת עילית - תנועת נוער משטרתית חדשה המונה 31 חניכות וחניכים מכיתה י ממספר בתי ספר בעיר, מדובר במסגרת הכוללת בתוכה חניכים ממגוון העדות והדתות.

חניכי תנועת הנוער הינם תושבי העיר שהחלו לפני 3 חודשים לפעול בהובלת  השוטר הקהילתי רס״ר זידאן כרים ויפעלו במסגרת זו במשך 3 שנים מכיתה י ועד  כיתה יב׳.

בקרוב טקס השבעה (צילום: הילה ראדמי)

מדובר בפרויקט, שנועד להעמיק את הקשר וההיכרות של אוכלוסיות שונות  עם משטרת ישראל וזאת בדגש על פעילויות חינוך והסברה שעניינן שמירה על החוק, מניעת עבריינות ושמירה על המרחב הציבורי והאישי. מדובר במסגרת  חברתית - חינוכיות לבני נוער, הפועלות ברוח הערכים הדמוקרטיים ואשר חושפת את החניכים למערכת החוקים הנגזרות ממנה תוך מתן הזדמנות להתנסות בשמירה עליהם.

הפרויקט שמופעל במספר תחנות משטרה בהיקף של כ-700  חניכים יוצר מרחבי למידה לפיתוח מיומנויות חברתיות בכלל, ומיומנויות ייחודיות שניתן לרכוש רק בחשיפה לפעילות המשטרה.

הפרויקט נותן  כלים ומרחבי פעילות לבני נוער (חברי התנועה) בקהילה להטמעת תכניות מניעה מצבית והסברה בהתאם לצרכים הייחודיים של כל קהילה והשתתפות בפעילות שיטור כל זאת תוך התחשבות ביכולתם הפיסית והנפשית וביטחונם החברתי ובהתאם לנהלי המשטרה בעבודה עם נוער.

התנועה תעודד את בוגריה להשתלב לשירות משמעותי בארגונים בהם הם יוכלו להביא לידי ביטוי את הערכים, המיומנות והידע אותם רכשו במהלך פעילותם בתנועה.

חניכי תנועת הנוער 'שחקים', ישתלבו ויפעלו באופן מאורגן בהתנדבות בתפקידי הדרכה, הסברה ומניעה מצבית, וזאת בהתאם לצורכי הקהילה.

בכל קהילה בה פועלת המשטרה תתקיים פעילות חברתית קבועה של תנועת הנוער 'שחקים' שישתלבו בהתנדבות בתפקידי הדרכה, הסברה ומניעה מצבית, וזאת בהתאם לצורכי הקהילה, תוך גילוי יושרה, אחריות, ערבות הדדית וללא משוא פנים. בעת מילוי תפקידם, חברי התנועה פועלים תוך שמירת זכויות תושבי הקהילה במדינה דמוקרטית .

רס״ר כרים זידאן: "אני גאה בבני הנוער בעיר, מדובר בקבוצה איכותית של נערות ונערים שחבריה נפגשים  מידי שבוע למגוון פעילויות מעניינות שנועדו להכשיר את החניכים לתרום ולסייע לקהילה בעיר ולעודד בני נוער לשמור על החוק, מבקש להודות ומאחל לקבוצה בהצלחה"

בימים אלו החניכים קיבלו מדים וסמל ובהמשך יערך טקס השבעה.