תושב הצפון נפל מסולם – ויפוצה בסכום של 280 אלף שקל.
בית משפט השלום בחיפה אישר הסכם פשרה בין תושב הצפון, בן 31, לבין מקום עבודתו, חברה שעיקר עיסוקה ייצור והתקנות שלטים, והורה על תשלום הפיצויים לאחר שהעובד התבקש לטפס על סולם שהונח באופן רשלני על גג רכב, ונפל. בעקבות הפגיעה הוא סובל מהגבלות תנועה ומתהלך בצליעה.

אילוסטרציה: shutterstock

התאונה אירעה לפני כשלוש שנים, אז התבקש העובד לעלות על סולם קצר שהונח על גגו של רכב העבודה, למרות שסולם גבוה היה בנמצא, אך השימוש בו דרש זמן נוסף, והוצאתו מן הרכב דרשה הרכבה והעמדה.

מנהל הצוות ביקש לסיים מהר את העבודה, ולכן הורה לעובד לעלות על הסולם הקטן, ללא רתמה, ומבלי שעובד אחר אחז בקצה הסולם. בשל כל אלה, בעת הירידה החליק הסולם, והעובד נפל והוטח בעוצמה רבה מגובה של כ-5 מטרים.

עו"ד סיגל לביא-אלבז, שייצגה את העובד: "מדובר ברשלנות בוטה וחמורה של מעביד, שסיכן באופן מודע את חיי עובדיו בעבודה בגובה. יש להתייחס במלוא החומרה לתאונה מסוג זה, שעה שמדי יום אנו מתבשרים על מותם של עובדים בשל ליקויים ומחדלים בעבודה בגובה".

עו"ד סיגל לביא אלבז. צילום: פרטי

עו"ד לביא-אלבז ליוותה את התובע גם בהליך מול המוסד לביטוח הלאומי, במסגרתו נקבע כי הוא סובל מנכות קבועה של 10 אחוזים, והוא קיבל תשלום בגין נכות מעבודה בגובה של כ-65 אלף שקל. בסך הכל פוצה העובד בסכום של 345 אלף שקל.