כמעט שנה חלפה מהפעם האחרונה שבה אתי זינו, חולת כליות קשה, התראיינה לעיתון 'ידיעות העמק' וביקשה: "הצילו את חיי ותרמו לי כליה". אולם, במהלך השנה הזו כלום לא השתנה וזינו ממשיכה ללכת שלוש פעמים בשבוע לטיפולי דיאליזה קשים. ההבנה שבארץ כבר לא יימצא לה תורם כבר החלה לחלחל, וכעת היא פוצחת במסע גיוס תרומות נרחב כדי לעבור השתלת כליה בחו"ל שתציל את חייה ותאפשר לה לחזור ולגדל את חמשת ילדיה. "אני אמא לחמישה ילדים ובזה תלויים החיים שלי", היא אומרת בעצב קורע לב.

אתי זינו. "זה לא סכום שהוא דמיוני לגייס" | צילום: שרון צור

זינו צריכה למעשה לגייס סכום של 280 אלף שקל בזמן של 34 יום כדי לצאת לניתוח בחו"ל, וכעת התרומות עומדות על 20 אלף שקלים בלבד. "זה ממש כואב לי. נלחמתי, רבתי וגייסתי אנשים בשביל האנשים שעומדים בראש המערכת כיום, אני תמיד נותנת ועוזרת בקהילה ועכשיו צורך השעה מבחינתי זה לקבל ואף אחד לא פונה אליי", היא אומרת, "יש הרבה טייקונים ואנשים בעפולה שיכלו להתגייס ולהרים את הכפפה. אני רואה את כל הפורמטים בטלוויזיה, כמה כספים נשפכים שם על כלום ופה מדובר בחיים של בנאדם".

לפני כשש שנים היא חלתה בסרטן השד, הצליחה לנצח אותו, אך בד בבד התגלה שהטיפולים החריבו את הכליות. "אחרי שלושה טיפולים הגוף קרס, כבר ראיתי את המוות. הצלחתי לסחוב עם זה במשך חמש שנים עם תזונה נכונה ושמירה, אבל כבר לא היה אפשר להמשיך כך והתחלתי עם דיאליזות", היא מתארת.

זינו נאלצת כאמור לעבור שלוש טיפולים בשבוע, במשך חמש שעות כל פעם, אחריהם היא אינה מסוגלת לתפקד עד למחרת בבוקר. "הבעל עזב כשחליתי והטיפול נפל על הבת החיילת שלי. אני ספרית מאוד מוצלחת ותמיד עבדתי. אם יכולתי לחזור לשוק העבודה הייתי עובדת בלי הפסקה כי יש לי מוסר עבודה מאוד גבוה ואני אוהבת מה שאני עושה. אבל עכשיו אני תלותית. זה לא פשוט והמצב הכלכלי בהתאם".

זינו, אופטימית מטבעה, מאמינה שתצליח לגייס את הסכום. "התפקיד שלי זה לחלום. למדתי בחיים שאם לא חולמים, זה לא קורה", היא אומרת, "גם כשחליתי בסרטן חלמתי שאעשה מסיבת הודיה גדולה כדי להגיד תודה לאלוהים וזכיתי לעשות אותה. אם כל אחד יפתח את הלב, זה לא סכום שהוא דמיוני לגייס. אני מאמינה בתושבים שהם יעזרו ויתרמו. אני ספרית טובה ואני מתחייבת שאם תוציאו אותי מהסיפור הזה, אני אפתח מספרה ואחזיר לכל התושבים שתמכו בי".

לתרומות ניתן לפנות לבנק הדואר מספר חשבון 26739952

או דרך הקישור באתר -

https://m.giveback.co.il/?id=4227#/main?id=4227&lan=he-IL