שר האוצר, משה כחלון, הגיע לביקור רשמי בעפולה בשבוע שעבר. במסגרת הביקור, ערך השר סיור ברחבי העיר עם ראש העיר יצחק מירון והנהלת העיר. הם סיירו במרכז העיר ובחממה הטכנולוגית.

השר משה כחלון בפגישה עם יצחק מירון (צילום: דוברות עיריית עפולה)

במהלך הסיור החמיא כחלון, כך נמסר בהודעת העירייה, לראש העירייה מירון. "הקשרים הטובים שיצרת בכלל משרדי הממשלה, עושים את שלהם ואני שומע בכל המשרדים שהשרים מוכנים להשקיע בעיר ולהיות חלק מהתנופה הגדולה שמאפיינת את העיר בשנים האחרונות", אמר השר על פי הודעת העירייה, "תושבי העיר שחיים פה אולי לא מרגישים את עוצמת התנופה, אבל אנחנו שמגיעים לעיר כל כמה חודשים נדהמים בכל פעם מחדש לראות את הצמיחה, את השכונות החדשות, כל פעם רואים משהו חדש בעיר".

כחלון התייחס גם לעתידה של העיר, נכתב בהודעת העירייה, ואמר כי הוא צופה לעיר המשך עתיד ורוד: "העתיד של מדינת ישראל הוא בהיי טק, בחדשנות, קידמה ובמודרניזציה, יצחק מירון מבין ועושה את זה. העתיד הוא באקדמיה ברפואה ובמדע, גם כאן ראש העיר מבין ומבצע. אני מבטיח שכבר בתחילת נובמבר מייד אחרי הבחירות נשב ונשמע על הרעיונות שלך יחד עם משרדי הממשלה להמשך קידומה של העיר. אני מגויס, עפולה תהיה בירת ההיי טק של הצפון. העובדה שרבים מבני העיר חוזרים לגור בה, שזוגות צעירים רבים נרשמים לפרויקטים כמו מחיר למשתכן והפרויקטים הנוספים שלנו הם עדות לאטרקטיביות של העיר".

כחלון הבטיח, כך נמסר, כי בפרויקטים החדשים של שיווק המגרשים תינתן העדפה גבוהה ביותר לבני העיר, בין אם זהו ביתם הראשון או שהם משפרי דיור שיזכו למלוא ההטבות וההנחות בקניית ביתם בעיר עפולה.

מעיריית עפולה נמסר כי "הסכם הגג שמשרד האוצר חתם עם העיר עפולה, במסגרתו כבר קיבלה העיר מאות מיליונים לשיפור תשתיות כבישים, חינוך, תרבות ופנאי בעיר, והאוזן הקשבת שיש לראש העיר במשרדי הממשלה בראשות משרד האוצר הם הסיבה להגירה החיובית האדירה לעיר עפולה שחצתה מזמן את גבול 50 אלף התושבים וגדלה בקצב של יותר מאלף תושבים בשנה".