אירוע כלבת התגלה בסוף השבוע בעיר עפולה. האירוע אובחן בכלבה שהובאה מיישוב בצפון לבית פרטי בעפולה. אין חשש להדבקה נוספת, אולם יש לנקוט במספר אמצעי מניעה.

יש לנקוט באמצעי זהירות (צילום להמחשה: shutterstock)

האירוע אובחן בכלבה חומה קטנה שהוחזקה בבית פרטי בגבעת המורה. למען הזהירות, בעלי הכלבים ברחובות 'חסידה', 'שקנאי' ו'טבלן' קיבלו הודעה טלפונית והזמנה לקבלת חיסון דחוף. מחר, יום שני, יבצע צוות רופא וטרינר ופקח ביצוע חיסוני שטח באזור האירוע.

השרות הוטרינרי העירוני בראשות ד"ר יואל בנט, פרסם הערב שורת הנחיות לתושבים בעקבות התגלות אירוע הכלבת: 1. בכל מקרה שבה חיה נושכת /שורטת או באה במגע עם בן אדם או כלב יש לגשת ללשכת הבריאות או לחדר מיון ולדווח למוקד העירוני בטלפון 106; 2. יש לחסן את כלבכם כנגד מחלת הכלבת (מומלץ לחסן גם חתולים); 3. לוודא שכלבכם, יהיה קשור בכל עת ברצועה בעת יציאת כלבכם החוצה. יש לתחום את כלבכם לחצרות הבתים ולענוד קולר בצבע בולט על חתולכם; 4. לדווח על כל מקרה חריג/שינוי התנהגות אצל כלבים ואו תקיפה של כלב/חיה לא מזוהה; 5. אין לגעת בחיות בר או בעלי חיים אחרים משוטטים.

מהעירייה נמסר כי זמני חיסון במחלקה הוטרינרית העירונית הם בימי א 1600-1800 ובימי ה 800-1100. לפרטים נוספים נא ליצור קשר טלפוני עם מוקד 106. כמו כן ניתן לחסן בעלי חיים כנגד מחלת הכלבת גם אצל וטרינרים פרטיים מורשי חיסון.