מרכז השדה החינוכי של קרן קימת לישראל הקיים כיום ביער ציפורי, שנמצא בסמוך למושב ציפורי שבעמק יזרעאל, יהפוך למרכז חינוכי בינלאומי שיקנה חינוך למנהיגות, לאקולוגיה ולציונות לנוער המקומי, אך גם למשלחות נוער שיגיעו מחו״ל. בטקס הנחת אבן פינה למרכז שיקרא על שם נשיא המדינה החמישי יצחק נבון נכחו בני משפחה וראשי קק"ל.

צילום: ישראל פרץ, מערך ההסברה של קק"ל

המרכז החדש יבנה בהתאם לסטנדרט בינלאומי, ויהיה מקור מידע והשפעה על דור העתיד של המנהיגות היהודית, תוך הדגשת ערכי הדו-קיום, קבלת האחר וסבלנות ברוח מורשתו של הנשיא לשעבר, יצחק נבון ז״ל שהמרכז יקרא על שמו,  ויסייע בחיזוק הזיקה של בני הנוער למדינת ישראל, ליהדות, ולציונות.

יער ציפורי הוא מיערות קק״ל הבולטים בישראל, אליו מגיעים מידי שנה רבבות בני נוער במסגרת מחנות הקיץ של תנועות הנוער, שמטיילים בשביליו ולומדים את אהבת הארץ. ביער יש גם שביל אופניים אתגרי ומוסדר לרוכבים.

יו״ר קק״ל ,דניאל עטר, אמר בטקס כי "בהרבה מובנים, אנו בקק"ל רואים עצמנו כממשיכי דרכו של הנשיא נבון כשאנו שמים את החינוך במוקד פעילותנו ומקדמים את החינוך הבלתי פורמלי בישראל. את הקמפוס הזה יפקדו נוער מהארץ ומהעולם, דור המנהיגים הבא שלנו. כאן הם יועשרו במורשת ציונית, בידיעת הארץ ובאהבתה - דברים שלמענם פעל הנשיא נבון כל חייו והיה רוצה שימשיכו בו כל דורות העתיד".

צילום: ישראל פרץ, מערך ההסברה של קק"ל

ארז נבון, בנו של הנשיא החמישי, אמר: ״הקמת מרכז יצחק נבון לחינוך מתחילה מסורת מפוארת ומחדשת את הברית ההיסטורית בין נבון לקרן הקימת לישראל – נבון חיפש מסילות המאחדות בין כל חלקי העם, באנלוגיה, הקרן הקימת נוטעת אותן בכל חלקי הארץ והן פורחות ומשגשגות. נבון ביקש להעלות את קרנה של הפריפריה בישראל, הקרן הקימת צובעת אותה בירוק. נבון קרא לטפח את הדור הצעיר, מפעלי החינוך של קק״ל מיישמים זאת הלכה למעשה".

חיים כהן, חבר דירקטוריון קק״ל אמר במהלך הטקס: ״זוהי סגירת מעגל חשובה וסימבולית לקשר בין יצחק נבון לקרן הקימת. אומנם הוא כבר לא איתנו, אבל מורשתו תחיה לעד בשבילי ישראל, באבני הדרך, ביערות קק״ל ובמרכז החינוכי הזה, שבה ילמדו בני הנוער חלקים מתפיסת עולמו, מסבלנותו ויושרו של הנשיא לשעבר".

בטקס השתתף גם שגריר ספרד בישראל, מר מנואל גומז-אסבו, שברך על הקמת המרכז ואמר כי מורשתו של נבון תסייע בחיזוק והידוק היחסים בין ישראל וספרד, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר וראש המועצה האזורית גליל תחתון ניצן פלג.