הקבלן והיזם המוכר והמוערך מעפולה דודו אוחיון, בעליה של חברת 'דורם', נפטר ביום שלישי השבוע בנסיבות טראגיות. הלוויתו התקיימה אתמול, רביעי, במושב מרחביה.

אוחיון ז"ל בנה בשנים האחרונות בנייני דירות רבים בעיר ובצפון ובין היתר היה זה שבנה את מתחם 'מחיר למשתכן' בעפולה.

דודו אוחיון ז"ל (צילום ארכיון: שרון צור)

חברת מועצת העיר עפולה, נגה שרון, חברת ילדות של אוחיון ספדה לו הספד מרגש בהלוויתו. על הקשר שלה עם אוחיון ז"ל סיפרה ל'מיינט העמק': "אני ודודו גדלנו יחד באותה השכונה, היינו יחד מהגן עד התיכון ונשארנו בקשר עד היום. דודו היה מאוד צנוע, מוסרי וערכי. בחיים לא ניקר עיניים וכולם חוו אותו ככזה. בנשמתו הוא היה איש פלמ"חניק. אהב ללכת עם סנדלים, ילד טבע שעוזר לכולם. הוא היה נשמה רחבה וגדולה. תמיד הסתכלתי עליו בגאווה. הוא בנה את עצמו בשתי ידיו והצליח בזכות עצמו ולא בזכות אף אחד אחר. הוא תמיד נענה לכל בקשה ולכל דבר. זה היה דודו. למחזור 88 זו אבידה ענקית ובשם כולם מנחמת את המשפחה".

על הבשורה המרה שמעה דרך חברה משכבתם וקיבלה זאת בהלם: "נעשה ערב קומזיץ' לזכרו בהתאם לאופי של דודו".

ראש העיר אבי אלקבץ ספד היום לאוחיון ז"ל ואמר: "מדובר בטרגדיה מאוד מצערת. דודו היה בנאדם עם לב של זהב וחיוך שובה. הוא היה אחד היזמים הגדולים בעיר שלנו. זה אסון גדול למשפחה ולעיר".

אלקבץ הכיר את אוחיון לפני שבע שנים דרך ענף הכדורסל  בעיר בו אוחיון היה מעורב. אלקבץ סיפר כי הידיעה על מותו הסבה לו צער: "הייתי בישיבה והכניסו לי למשרד פתק. זה היה פשוט מצמרר".

יהורם ברגר חברו של אוחיון ז"ל ואף מי ששימש כשותפו בחברת 'דורם' עדיין מתקשה לדבר על אוחיון בלשון עבר. "דודו היה חבר ושכן קרוב. אני מכיר אותו כ-15 שנה ולפני 10 שנים נכנסנו יחד לענף הבנייה והקמנו את חברת 'דורם'. דודו היה סקרן והרפתקן, אוהב בריאות, אהב לתת ואהב לראות אנשים נהנים", אמר ברגר בכאב גדול, "הוא צמח בתנועת הצופים, הדריך שם, יצר חברויות בכל מקום שהיה והשאיר אחריו לאורך השנים המון אנשים שנקשרו אליו. דודו תמיד היה בנאדם חזק והיה לו פתרון לכל דבר. רצינו להאמין שהוא יימצא פתרון גם למצוקות הנקודתיות שהיו וטעינו".

אוחיון ז"ל. תמך בכדורסל בעיר (צילום ארכיון: שרון צור)

יו"ר הפועל עפולה בכדורסל, יוסי מלכה, חבר ילדות של אוחיון מספר כי למדו יחד מכיתה א' עד יב' ורק בצבא דרכיהם התפצלו. "הוא עבר למרכז וכשהוא חזר לצפון הצעתי לו לבוא ולהצטרף לכדורסל. הוא אהב כדורסל וגם שיחקנו יחד באליצור עפולה. בהתחלה הוא לא התלהב להיכנס לזה אבל בהמשך הוא נכנס להיות חבר הנהלה והביא איתו דרייב גדול", סיפר מלכה, "בכל פעם שהיינו מתלבטים אם להחתים שחקן כזה או אחר הוא היה נותן לי אור ירוק. בהמשך כשהוא נהיה יזם מצליח הוא אף שימש כספונסר של הקבוצה. אלה ימים קשים. זה מקרה מצמרר וטראגי ומפה אני רוצה לחזק את משפחתו".

ראש העיר לשעבר, איציק מירון, שליווה את דודו אוחיון ז"ל בדרכו האחרונה ספד לו ואמר: "הליכתו בטרם עת של דודו ז"ל הכתה בתדהמה את תושבי העיר. דודו ז"ל היה קבלן עם נשמה שתרם רבות לפיתוחה של עפולה והיה מחלוצי הפרויקט 'מחיר למשתכן' במדינה. הוא זכה לאמונו והערכתו של שר האוצר משה כחלון, לאחר שהצליח למסור דירות לדיירים, שנה לפני המועד שנקבע. יהי זכרו ברוך".