מני, תושב נצרת עילית, לא תיאר לעצמו שהפסקת הצהריים שלו מהעבודה תהפוך לאירוע דרמטי ואפילו. בשבוע שעבר הוא הגיע להפסקת צהריים בביתו כפי שהוא נוהג לעשות בכל יום עבודה, ובזמן שאשתו הכינה לו את הארוחה, הוא שמע לפתע צעקות מהדירה הסמוכה. "חשבתי בהתחלה שאני מדמיין. שמעתי את השכנה שלי צועקת 'הצילו, הצילו! הילד'", משחזר מני.

צילום המחשה: shutterstock

מני ורעייתו שגם שמעה את הצעקות יצאו החוצה במהירות ומצאו את השכנה מהקומה הראשונה כשהיא עומדת מחוץ לדלת הבית ומבפנים נשמע בכי של ילד קטן. "היא סיפרה לנו שהבן שלה ננעל בבית והיא דואגת כי יש לה סירים על הגז והוא ילד שובב", שחזרו השניים.

מתברר כי האם יצאה להביא משהו מהאוטו והשאירה את הדלת פתוחה. בזמן הזה הפעוט בן השלוש נעל את הדלת עם מפתח מכאני פנימי. "ראיתי את הדלת סגורה וחשכו עיניי", משחזרת האם, "חשבתי שהוא סתם סגר אותה, אבל התברר שהיא ננעלה. אף פעם הוא לא נעל אותה, אני לא יודעת מאיפה הוא יודע לנעול, והמפתח של הבית לא היה איתי".

השכן שלא חשב פעמיים הביא סולם תוך שהוא ורעייתו מרגיעים את האם והילד. "קירבתי סולם לחלון, שהיה נעול בנעילה פנימית. לא היתה לי ברירה וכשווידאתי שהילד לא בקרבת מקום שברתי אותו ופתחתי. נכנסתי דרך החלון ופתחתי לאמא את הדלת מבפנים", סיפר מני.

האם והילד התחבקו ארוכות, והאם הודתה לשכן, שבינתיים חזר לעבודתו ללא ארוחת צהריים. “העיקר שהכל הסתיים בשלום, אני לא מרגיש שעשיתי משהו מיוחד", הצטנע.

האם מבחינתה הבינה את חומרת המעשה. "מזל שהוא היה בבית, אחרת לא הייתי יודעת מה לעשות. מה שהכי הפחיד אותי אלו הסירים על הגז. אני את הלקח שלי למדתי", סיכמה.