בשורה תעסוקתית לתושבי הצפון. פארק הייטק וביוטכנולוגיה יקום על שטח של למעלה מ-30 דונם, בקרקע שרכשה יזמית הנדל"ן "לי מרשל" באזור התעשייה "מבואות הגלבוע", סמוך לצומת חבר.

הדמיה: 3DIVISION

המועצה האזורית הגלבוע והרשות הממשלתית, בשיתוף עם משרד הכלכלה, יקדמו הליכי תכנון ובנייה שיכללו אף מתן הטבות מדינה, לחברות הייטק, וביוטכנולוגיה שישכרו שטחים בגלבוע. יזמית הנדל"ן לי מרשל הודיעה כי היא מנהלת מו"מ עם חברות ישראליות ובינלאומיות לשכירת משרדים שהיא בונה במקום.

עובד נור, ראש מוא"ז הגלבוע, אמר השבוע כי "מבואות הגלבוע הינו אזור תעשייה משגשג הגדל ומתפתח מאוד בשנים האחרונות. בסוף פיתוחו נזכה בגלבוע לתמהיל איכותי ביותר של מוקדי תעסוקה חדשים, שנוצר בעקבות זיהוי הצרכים התעסוקתיים באזורנו. מדובר בבשורה תעסוקתית של ממש, ומענה טוב לצורך שלא קיבל מספיק התייחסות בשנים האחרונות. הדבר מקבל משמעות מיוחדת בגלבוע, על רקע הצמיחה הדמוגרפית והתפתחותם של היישובים, שהובילו לצרכים תעסוקתיים ייחודיים ומגוונים".

בניית חלקו הראשון של הפארק, על שטח של כ-10 דונם, החלה בידי חברת הביצוע של "לי מרשל", והוא כולל מרכז משרדים ומסחר חדש, בשם "שער הגלבוע", בעל שלוש קומות משרדים בשטח של 12,203 מ"ר, קומת מסחר בשטח 2,808 מ"ר, חנות נוחות בגודל 154 מ"ר, ותחנת דלק על שטח של 3,493 מ"ר.

בימים אלו מנהלת החברה מגעים לשכירת המשרדים מול חברות ישראליות ובינלאומיות בתחומי הביוטכנולוגיה, והייטק, שהביעו עניין במקום. בבעלות היזמים שטח נוסף (בסמוך) בן כ-20 דונם, ובכוונת היזמים לנצל את יעוד השטח (ע"פ התב"ע), להרחבת שטחי המסחר והמשרדים, תוך דגש לתעשייה עתירת ידע.

העבודות במקום

מנכ"ל הרשות לפיתוח הגליל, שלומי אטיאס: "הרשות, ביחד עם המועצה, תומכת בכל יזם המעוניין להשקיע במרחב, וכמובן תסייע לקידום הפארק שיספק גם תעסוקה וגם פנאי לתושבי האזור. בפגישות שקיימנו התרשמתי שהיזמים פועלים מתוך חזון ואידאולוגיה, וניתן להם את על כל התמיכה האפשרית. אני מאמין גדול בגליל ובעמקים, ואין לי ספק שגם היזמים שיסכימו להגיע לכאן, יצליחו עם התמיכה והרצון האפשריים".

"אזור התעסוקה החדש יושב במרכזו של משולש ערים הכולל את נצרת, בית שאן ועפולה- ערים ואזור המשוועים לשטחי משרדים", אמר השבוע שי ניסים (בעלי לי מרשל). "חברות ישראליות ובינלאומיות רבות רואות בגלבוע יעד נחשק למשרדים גדולים ומרווחים, באזור ירוק ופורח, במחירים אטרקטיביים מאוד יחסית למרכז, ועם פוטנציאל עובדים גדול, בעל מוטיבציה גבוהה מהאזור". על פי נסים, החברות היזמיות שרכשו שטחים באזור, מאמינות שתמיכת הרשות לפיתוח הגליל והמועצה האזורית הגלבוע, תמשוך חברות גדולות לאזור, ותביא להצלחת הפרויקט.