לא יאמן כי יסופר: ערב יום העצמאות בפארק העירוני בעפולה משך אליו כמות בלתי נתפסת של חוגגים מכל האזור. מארגני האירוע אישרו כי כ-33,000 חוגגים הגיעו  לבירת העמק ליהנות מחגיגות עצמאות 71 למדינה. "לא היה דבר כזה בעפולה", אמרו החוגגים, "הרבה שנים ידברו על האירוע הזה. אייל גולן היה ענק".

צילום: ניב פיס, דוברות עיריית עפולה

צילום: ניב פיס, דוברות עיריית עפולה

צילום: ניב פיס, דוברות עיריית עפולהאגף התרבות בעיריית עפולה בניהולו של יניב בוגנים יכול לרשום לעצמו הצלחה אדירה. האירוע היה מוצלח באופן בלתי רגיל ולפחות הערב עפולה סימנה את עצמה כבירת התרבות של האזור. 

לצד הופעת זיקוקים מושקעת, דוכני אוכל ושאר הפתעות הופיעו על בימת הפארק מוקי שסחף עם להיטיו המוכרים וכמובן מי שנחשב לזמר האהוב במדינה אייל גולן. גולן הציג הופעה סוחפת, מרגשת ומחשמלת, כיאה למי שנחשב ל'מלך'. הוא סיפק לחוגגים שואו וחגיגת עצמאות מושלמת - הצדיק את ההשקעה הכספית של העירייה. בשורה התחתונה: גולן הגיע לעפולה, העביר את האנרגיות האדירות שלו כפרופורמר מושלם והציג הופעה שרבים לא ישכחו עוד הרבה זמן.

כאמור, עפולה שברה היום שיא כשלפארק הגיעו כ-33,000 חוגגים. מי שניהל את האירוע היה עמית אשכנזי, שנערך מראש לכמות גדולה של חוגגים. האבטחה והסדרנות כללה 70 מאבטחים/סדרנים ו-40 שוטרים.

צילום: ניב פיס, דוברות עיריית עפולה

צילום: ניב פיס, דוברות עיריית עפולה

צילום: ניב פיס, דוברות עיריית עפולה

בנוסף, כתוצאה מהערכה נכונה של אשכנזי ושאר השותפים לערב הזה - יניב בוגנים, עומר לב, גולן וקנין ואחרים - הוחלט מראש להוריד גדרות ולדאוג לזרימה טובה של הקהל סביב הבמה המרכזית. אשכנזי, מנהל האירוע, ראוי לכל המחמאות על ארגון למופת של אירוע מורכב מאוד עם כמות בלתי נתפסת של חוגגים.

גם ראש העיר אבי אלקבץ, שנבחר לקדנציה שלישית לפני שבעה חודשים, יכול להיות מרוצה ולרשום לעצמו את הערב הזה כהישג.