עיריית עפולה הוסיפה לאחרונה למערך המצלמות העירוני מערכות כריזה חדשות המפוזרות במוקדים שונים ובפארקים מרכזיים.

למעלה מ־50 מצלמות מפוזרות ב־16 מוקדים שונים ברחבי העיר. עד כה היו אלה המצלמות ששימשו ככלי היחיד שהתריע למוקד העירוני על כל פעילות חריגה ואפשר למוקדנים להזניק למקום, על פי הצורך, ניידות סיור, פיקוח ואבטחה עירוניים.

מערכת הכריזה | צילום: עיריית עפולה

כאמור, לאחרונה הוסיפה הרשות המקומית גם מערכות כריזה שמאפשרות למוקדנים להזהיר בזמן אמת מפני אלימות וונדליזם. המערכות מאפשרות למוקד לזהות פעילות חריגה באותו מקום המהווה הפרעה לציבור, כך שהמוקדנים יכולים לפנות בזמן אמת לשוהים בגן הציבורי באמצעות מערכת שמע איכותית דרכה הם מדברים, להתריע, להעביר הנחיות התנהגות ואף לשלוח למקום ניידת על פי הצורך.

עד כה הוצבו שלוש מערכות שכאלה בשלושה מוקדים שונים: כיכר העצמאות ושדרת הדקלים, גן שלי דדון וגן השעשועים בנוף יזרעאל. בימים אלה רכשה העירייה שש מערכות נוספות בעלות של כ־60 אלף שקלים ואלה יוצבו בשישה מוקדים נוספים ובסך הכל יפעלו תשעה מוקדים ברחבי העיר. המצלמות ומערכות הכריזה מהוות חלק עיקרי ממערך האבטחה של עיריית עפולה הכולל גם את השיטור העירוני, אגף הפיקוח, מוקד 106, היחידה לביטחון קהילתי וסיירת ההורים המשתפים כולם פעולה במטרה להגביר את תחושת הביטחון של תושבי העיר.

ראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ: "הרשות המקומית משקיעה משאבים ומאמצים רבים בפיתוח ובשמירה על מתחמי תרבות, בילוי ופנאי וכדי לשמור על ביטחון התושבים והמבלים הותקנו במוקדים רבים גם מערכות הגנה ואבטחה כדי להגביר את תחושת הביטחון ולמזער את תופעות הוונדליזם".