חבר מועצת העיר עפולה איתי כהן שוקד בימים אלה על יוזמה חדשה, בשיתוף סגן ראש העיר חביב פרץ, שאמורה לצאת אל הפועל בתחילת שנת הלימודים הבאה: מעברי חצייה שייצבעו בפסים צבעוניים בבתי הספר היסודיים. כהן עדכן את ראש העיר אבי אלקבץ ביוזמה.

חבר המועצה איתי כהן | צילום: שרון צור

המטרה היא שהפסים הצבעוניים שיעטרו את מעברי החצייה יעודדו את התלמידים לחצות בהם, ויאותתו באופן ברור לנהגים להאט את הנסיעה כשהם מתקרבים למקום - כל זאת כדי לשמור על ביטחון הילדים.

יש לציין כי הפרויקט מחכה לאישור ועדת התנועה וכאשר ייצא אל הפועל יחל כפיילוט בבית ספר 'יהלום' במטרה להכניס אותו גם לשאר בתי הספר היסודיים בעיר. זהו בהחלט צעד חשוב במיגור תאונות הדרכים בעיר.

מנתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס עולה כי בעשור האחרון (2009-2018) נפגעו בעפולה 1,278 בני אדם בתאונות דרכים, מהם חמישה בני אדם נהרגו ו־72 נפצעו באורח קשה. מבין הנפגעים בתאונות דרכים בעשור האחרון, 165 ילדים (עד גיל 14), מהם ילד אחד נהרג ושישה נפצעו באורח קשה. באותן שנים נפגעו בעיר 138 בני נוער (גילאי 19-15), מהם חמישה נפצעו באורח קשה".

"עמותת אור ירוק תומכת בכל פתרון שיביא לצמצום היפגעותם של הולכי הרגל ובעיקר ילדים. צביעת מעברי החצייה חייבת להתבצע במקביל להנחת פסי האטה לפני מעברי החצייה כדי לרסן את מהירות נסיעת כלי הרכב".

חבר המועצה איתי כהן העדיף שלא להגיב בשלב זה עד שהפרויקט יקבל את אישור ועדת התנועה.