כיכר על שמו של יעקב דהן ז"ל, שהלך לעולמו לפני כחודשיים ממחלת הסרטן, נחנכה ליד בית חולים העמק. הטקס התקיים במעמד ראש העיר אבי אלקבץ, יו"ר דירקטוריון המתנ"סים אלי מלול, בני משפחתו של דהאן וחברים קרובים, ונשאו בו דברים בנו שי ואלקבץ, שציין את השקעתו הרבה למען העיר.

צילום: אחי תקשורת

דהאן אשר היה איש ציבור מוכר ואהוב מאוד בעפולה, שימש כמזכיר מועצת הפועלים בעיר, היה יו"ר ועד עובדי מרכז רפואי העמק ויו"ר ועד העובדים בשירותי בריאות כללית במחוז צפון.

בתו, בת חן עטר, אמרה על הטקס המרגש: "אנחנו מאוד מתרגשים ומעריכים את פועלה של עיריית עפולה והעומד בראשה על פעולת ההנצחה של אבינו. המהירות שבה פעלה העירייה וועדת שמות בראשות צורי כהן מרגשת ובעיקר מנחמת. תודתנו והערכתנו הרבה בעיקר לעורך הדין אלי מלול אשר פועל רבות להנצחתו של אבינו, עומד לצדנו ותומך בימים קשים אלו. אלי אשר יזם את המהלך והגיש בקשה מפורטת לוועדת השמות, תרם רבות להרמת הפרויקט והיום המיוחד הזה".

עטר הוסיפה וסיפרה על אביה: "אבא פעל שנים רבות בעשייה הציבורית למען תושבי עפולה בשורת תפקידים ציבוריים שכללו בין היתר תפקידים של סגן ראש עיר, חבר מועצת העיר, יו"ר ההסתדרות במרחב העמקים ועוד שורת תפקידים ציבוריים. הנצחתו בקריאת כיכר על שמו היא הכרת הטוב על פעולתו למען הכלל ובמיוחד לעובדי בית החולים העמק ושירותי בריאות כללית. אנו תקווה כי כל הבאים בשערי בית החולים יזכרו את אבא כאיש בעל לב גדול שנתן מעצמו לאחרים ופעל למענם".