חן אלקיים בת ה־20 מחצור הגלילית, שעושה שירות לאומי במרכז 'זהות' בעפולה, תרמה מוח עצם לפני כשבוע וחצי לחולה לוקמיה בן 25. "נכנסתי עוד בשנה שעברה למאגר הדגימות של 'עזר לציון' ואחרי חצי שנה התקשרו אליי ואמרו שאני מתאימה לתרומה. מאוד התרגשתי וזה הרגיש לי כמו חלום. כמובן שמיד הסכמתי להתחיל את התהליך", משחזרת אלקיים ומוסיפה, "זה תהליך שבו את צריכה לעבור 8 זריקות ב־4 ימים בשביל להגביר את התאים שהחולה צריך".

חן אלקיים. "הרגיש לי כמו חלום" | צילום: אלבום פרטי

במהלך חצי השנה הזו דחו אותה פעמיים מכיוון שמצב החולה הידרדר ולא היתה אפשרות לבצע את תהליך התרומה. לאחר חצי שנה קראו לה שוב. "התרומה התבצעה לפני שבוע וחצי. לצערי רק בעוד שנה אדע אם ההשתלה אכן נקלטה טוב והצליחה להציל את הבחור שתרמתי לו. אני ממש מקווה שהתרומה אכן תיקלט ותעזור לו ומתפללת לכך".

לאלקיים היה חשוב להבהיר שהתרומה היא תהליך פשוט ואינו כרוך בכאב כדי לעודד עוד ועוד אנשים שייכנסו למאגר תרומות מוח העצם. "זה תהליך פשוט ומציל חיים. אני ממליצה לכמה שיותר אנשים שייכנסו למאגר. אם הם יימצאו מתאימים, הסיפוק העצמי מכך הוא עצום", היא אומרת.

הרבנית ויטל ציוני מעפולה, שאלקיים היא חניכתה במרכז 'זהות' עפולה, שיבחה את היוזמה המבורכת. "'אדם שהציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו'. אחת המטרות של בנות השירות הלאומי ב'זהות' היא לעזור ולתרום לזולת בכל התחומים. חן פעילה ומתנדבת במקומות נוספים בעיר וכל הכבוד לה על כך", אומרת הרבנית ציוני ומוסיפה, "במשך שנים 'עזר מציון' נותן לנו ערכות כדי שנתרים את הבנות וחן נמצאה מתאימה מכל הבנות".