הלם ותדהמה הכו את מגדל העמק בחמישי שעבר עם דבר מותו של עמי (עמרם) בן שושן, בן ה־52 תושב העיר, והתאונה האכזרית שנקלע אליה. בן שושן ז"ל נהרג ממוט ברזל בניין שנשמט מרכב חולף בסמוך לאלונים, בעת שנהג ברכבו למקום העבודה כמכונאי במוסך באלוני אבא. המוט ננעץ בו במהלך הנסיעה וגרם לו לסטות ולפגוע קלות במכונית שנסעה מולו. איש מיושבי הרכב השני לא נפגע.

עמי בן שושן ז"ל | צילום: אלבום פרטי

משפחתו קיבלה תחילה את ההודעה על התאונה משמועות. "כולם בעיר ידעו כבר שאח שלי מת. קיבלתי את הידיעה כשאחי השני התקשר ושאל אותי אם שמעתי מעמי או דיברתי איתו, כי אמרו לו שהוא עשה תאונה", משחזר אחיו ליאור, "ידעתי שאם עמי עשה תאונה והאוטו לא במצב לנסוע, הוא היה ישר מתקשר אליי לבוא לחכות ליד האוטו כדי שהוא ילך לעבודה. הוא היה נהג זהיר מאוד בדרכים. אחרי 20 דקות התקשרו אלינו מבית החולים רמב"ם שנגיע כי עמי עבר תאונה והוא עובר החייאות, ותוך כדי שאנחנו בדרך ליציאה חברים כבר שולחים לי ידיעות מכל מיני אתרים על גבר שנפגע ממוט ברזל".

משפחתו מתקשה לעכל את האסון הכבד שפקד אותם. “עמי היה האח הבכור שלנו, הדבק של המשפחה. שום דבר לא קרה בלעדיו. אם עמי לא היה מגיע לארוחות שישי, לא היה טעם לארוחות. הוא היה זה שעוזר וזה שמייעץ ותומך. תמיד היה שם בשביל המשפחה ובשביל כולם", מספר ליאור בעצב.

הקרובים מספרים כי גם כשהיה חוזר מהעבודה בשמונה בערב וחבר היה נתקע עם האוטו, הוא היה מגיע ומתקן אותו עד 2:00 בלילה. חבריו ומכריו מתארים אותו כחבר למופת. "בכל בעיה, לא משנה באיזו שעה, הייתי מתקשר אליו והוא היה מתייצב", שחזר אחד החברים, "הוא היה מגיע עייף ובכל זאת אם היית צריך אותו הוא היה מתייצב ראשון לעזור. על כל אחד שמת אומרים דברים טובים, אבל עמי באמת היה כזה, הוא היה אדם נדיר. זו אבידה גדולה מאוד, קשה לעכל".

בן שושן ז"ל היה איש אהבה וטבע, ואהב מאוד בעלי חיים. "אם עמי היה מגיע הביתה ורואה חיה ליד הבית, הוא היה לוקח אותה ומאכיל אותה עוד לפני שהוא אוכל בכלל. הוא היה איש שאוהב אדם, חיות וטבע, ותמיד היה נותן סיוע לכולם", מספר אחיו.

נוסף על האסון שפקד את המשפחה, בימים אלו הם נאלצים להתמודד עם סרטון המופץ ברשתות החברתיות ובווטסאפ, שבו נראה בן שושן ברגעיו האחרונים כשהמוט נעוץ בפניו והוא עדיין ברכבו. "הגיעו אלינו כל מיני ידיעות שיש סרטון שמסתובב ברשתות החברתיות. אני אישית לא הייתי מסוגל להסתכל על הסרטון אבל אחי צפה בו", מספר ליאור, "מסתבר שאדם הגיע לזירת האירוע עוד לפני שהגיעו כוחות ההצלה, פתח את דלת הרכב וצילם את אחי ברגעים הקשים הללו. אני לא יכול לחשוב אפילו איזה מין אדם מסוגל לצלם דבר כזה בסיטואציה כזו ועוד להפיץ את זה?", הוא אומר בכעס.

בני המשפחה הגישו תלונה במשטרה וביקשו מהמשטרה לעשות הכל כדי לתפוס את האדם שצילם והפיץ את הסרטון. "בטוח יש תיעוד לכך, האדם שהרכב פגע בו בטח ראה מי זה כי זה היה ליד, יש בטח מצלמות. אנחנו לא מבינים איך אפשר להתנהג בצורה כזו, אנשים לא חושבים שמאחורי מקרים כאלה יש אנשים ומשפחה? ומה אם אחד הילדים ייתקל בסרטון הזה? אנחנו דורשים מהמשטרה לעשות הכל כדי למצוא את האדם האכזר שהעז לעשות כזה דבר. יש הרבה דרכים לאיתור ועל המשטרה להפעיל את כל הכלים הכבדים".

בשם המשפחה הוא יוצא בקריאה לאותם אנשים שמפיצים את הסרטונים האכזריים שיפסיקו כבר. "יש משפחות מאחורי הסיפור, יש פה אדם שסיים את חייו בתאונה אכזרית. תפסיקו להפיץ את הסרטונים האלה. אני קורא למשטרה לתפוס כמה שיותר מהר את מי שצילם והפיץ כי עוד כמה זמן זה יישכח, וצריך למצות את הדין עם אותו אדם".

בן שושן ז"ל הותיר אחריו אשה, שלושה ילדים, שני אחים והורים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת הדיווח אודות התאונה, הוזעקו למקום כוחות משטרה, וכן נפתחה חקירה שעדיין מתנהלת בימים אלו. עם התקדמות החקירה ובהתאם לתוצאותיה, בני המשפחה יעודכנו בהתאם. אנו פונים לציבור בבקשה לקבל כל פרט מידע שעשוי לסייע לבירור נסיבות התאונה הקטלנית".