מנכ"ל 'לב בגליל' אופיר שיק, שעומד בראש העמותה שפועלת לחיזוק הגליל בפרט והצפון בכלל, פתח בקמפיין גיוס תרומות למימון פעילות אינטנסיבית למען הצפון ומניעת סיום התכנית הלאומית לצפון. 

אופיר שיק (צילום: שרון צור)

"התכנית הלאומית לצפון עלולה להסתיים - בדצמבר. למרות שהתכנית רחוקה מלהיות מושלמת היא בכל זאת התחילה משהו חדש", הבהיר שיק מדוע צריך להיאבק על כך שתמשיך, "יש בה העדפות למענקים עבור חברות ומפעלים בצפון ועוד כמה תקציבי פיתוח מעניינים שלא היו בעבר, אבל כאמור, גם זה עומד להסתיים. אנחנו לא מוכנים לקבל זאת".

שיק סיפר כי בשבועות האחרונים הוא קידם טיוטה יחד עם האשכולות המוניציפאליים ועם מינהלת הצפון וזאת במטרה להאריך את התכנית הלאומית ל-3 שנים נוספות ואף לשדרג אותה.

"כדי להצליח ליצור קשב ממשלתי ולאשר את התכנית אנחנו זקוקים לסיוע", אמר שיק, "השבוע עם חזרתה של הכנסת לפעילות נפעל באינטנסיביות למען הצפון. נפעיל לובי, נרתום מקבלי החלטות ונפתח בקמפיין בתקשורת, כי במידה והתכנית תסתיים כבר עכשיו, הפערים בין הצפון ובין המרכז בשירותי הבריאות, בהיצע מקומות העבודה וכדומה לא יסגרו, אלא ישובו להתרחב ומשפחות צעירות שאוהבות את הגליל ומעוניינות לחיות בו, יחפשו את דרכן למרכז. אם הגליל יקר לתושביו יש לו הזדמנות לקחת חלק במהלך ולשים את ה-לב בגליל ולתרום לקמפיין".