צוותי החרום בעיריית נצרת עילית נערכים בכוחות מתוגברים לסערה שהחלה בשעות אלה בעיר בפרט וברחבי הארץ בכלל. לצד גשמים עזים ישנן רוחות חזקות שמגיעות ל-100 קמ"ש.

צילום: יוסי וקנין

לקראת הסערה פרסמה העירייה הודעה שנשלחה בנייד לתושבי העיר ובה הנחיות לקראת הסערה.

בהודעה נכתב כי "במהלך הערב אנו צפויים למזג אוויר סוער במיוחד. נא הקפידו: 1. להימנע מלהחנות את רכבכם ליד עצים או עמודי חשמל; 2. לסגור היטב פתחים וחלונות; 3. לקשור כל חפץ המצוי במרפסות ובחצרות ועלול לעוף עם הרוח; 4. לרשום לפניכם את המספר 107 - המוקד העירוני לרשותכם מסביב לשעון, יחד עם כל צוותי החירום של העירייה".

בנצרת עילית, שנמצאת בגובה של מעל 500 מטר מעל פני הים, מקווים להתפתחות במזג האויר שתוביל לירידת שלג.

"אני מעדיף להיות יותר מדי מוכן מאשר מופתע. כשמדובר בשלומם ובבטחונם של תושבי העיר אני לא לוקח שום סיכון", כך הסביר ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט את החלטתו להעביר את צוותי העירייה לכוננות חירום ולהורות לכל הצוותים התפעוליים: פיקוח, שיטור עירוני, הנדסה, טכני, חשמל, מוקד ואפילו וטרינריה להמשיך לעבוד הערב ברצף עד שוך הסערה.

לצד כוח האדם העמידה העירייה בכוננות גם את כל הציוד הנדרש לטיפול במפגעי מזג האוויר לרבות מלח וכלים כבדים לפינוי שלג. "הסיכוי לשלג אומנם נמוך אבל אולי אם יראה את קבלת הפנים שהכנו בשבילו יחליט להגיע" נמסר מהעירייה.

יצוין כי ראש העיר פלוט הנחה את שרותי הרווחה לפעול כל הלילה במתכונת מוגברת של 4 עובדות סוציאליות ואת הביטחון להיות ערוכים לחלוקת גנרטורים ניידים למקרה חירום, פנסים וחליפות סערה.