נחנך רחוב מנחם אריאב, על שם ראש העיר המיתולוגי של נצרת עילית, מנחם אריאב ז"ל, שכיהן 32 שנים כראש העירייה. הרחוב הוא למעשה רחוב גלבוע לשעבר, הרחוב שבו נמצאת העירייה, ולכן הוא נבחר כיוון שכאן העביר אריאב שעות רבות.

הרחוב על שם מנחם אריאב. הכי מגיע לו | צילום: שרון צור

כזכור, עם פטירתו של אריאב ז"ל לפני כשנה וחצי, הכריז ראש העיר רונן פלוט על רצונו להנציח את אריאב עם רחוב על שמו. הרעיון עבר פה אחד בהצבעת מועצת העיר, וההחלטה נשלחה לאישור ועדה מיוחדת במשרד הפנים. בעירייה חיכו לאישור המיוחל שהגיע לאחרונה, ועם קבלתו נתן פלוט הנחיה לקדם את הכנת השלט ולהציבו במקום המיועד לו.

גם עוברי האורח שעברו בסמוך לזמן התקנת השלט ביום שלישי התרגשו מאוד מהמעמד. "אין ספק שאם יש מישהו שמגיע לו רחוב על שמו, זה מנחם אריאב. אני עומד פה ומתרגש, יש לי צמרמורת. מנחם אריאב היה העיר והעיר היתה מנחם אריאב", אמר אלי ברטוב, תושב העיר.

ראש העיר פלוט: "למנחם אריאב יש זכויות רבות בבנייתה של העיר נצרת עילית. במועצת העיר הוחלט להנציחו בקריאת שם הרחוב שבו שוכנת העירייה על שמו, ואני שמח שההחלטה התבצעה לאחר שהתקבלו כל האישורים הנדרשים מול משרד הפנים. התרגשתי לראות את השלט שמתנוסס ברחוב שבסמוך אליו נמצא גם בית מועצת הפועלים שבו החל אריאב את דרכו הציבורית".

הבן אריאל אריאב אמר השבוע כי המיקום שנבחר לרחוב על שם אביו היה נכון: "ברחוב הזה הוא נסע מידי יום לעירייה. הוא יכול לספר את סיפור העיר ואת סיפור עשייתו של אבי".