במסגרת המאמצים שנערכים לאחרונה להפחית את כמות רכבי לימוד הנהיגה בנצרת עילית, יזם ראש העיר רונן פלוט מהלך לפיו בתי הספר שיורשו לעבור את המבחן המעשי בנהיגה בעיר, יהיו רק בתי הספר הרשומים בה. המחשבה העומדת מאחורי העניין היא שבתי הספר שלא שייכים לעיר ייאלצו לערוך את מבחני הנהיגה בעיר או בכפר שאליהם הם שייכים. לדברי פלוט, הנהלת משרד התחבורה אישרה הקמת אתר לבחינות נהיגה מעשיות (טסטים) בעיר נצרת.

רכבים ללימוד נהיגה בנצרת עילית | צילום: שרון צור

"החלטה זו תפחית את העומס התעבורתי הלא סביר שפוקד את עירנו בחודשים האחרונים. החלטה זו מביאה לידי ביטוי מצב הגיוני שבו רק בתי ספר הרשומים בעיר נצרת עילית יוכלו לקיים בחינות בעיר וכל בתי הספר שמחוץ לעיר, יקבלו את השירות באתר בנצרת והוא יכיל את כל סוגי כלי הרכב ובכלל זה רכבים כבדים ואוטובוסים. בנצרת עילית יותרו רק רכבים פרטיים ומגרש אופנועים. בימים הקרובים תאשר ועדה מיוחדת במשרד האוצר את התקציב ובתוך שבועות אחדים נוכל לחוות פרק חדש בכבישי העיר", אמר פלוט.

העומס של רכבי הנהיגה בעיר, נדון מזה שנים. במהלך השנים חוקקו חוקי עזר עירוניים של איסור לימוד נהיגה במקומות שונים בעיר בשבת ולחלק מהרחובות אף נאסרה הכניסה לרכב ללימוד נהיגה במשך השבוע, אך הדבר לא הפחית מהעומס. גם העברת מקום המבחן התיאורטי לא פתרה את העומסים ולכן חיפש פלוט פתרונות יצירתיים. "אני לא ארפה עד אשר הבעיה תיפתר באופן מוחלט, עד שלא יהיה פה עומס של רכבי לימוד נהיגה שיפריע לתושבים. נצרת עילית לא תהיה בית הספר האזורי ללימוד נהיגה", הוסיף פלוט.

ראש העיר רונן פלוט (צילום: שרון צור)

מורה לנהיגה מכפר כנא הגיב על המהלך ואמר: "אף אחד לא יכול לאסור עלינו ללמד במקום אחר. גם אם הטסטים ייעשו בנצרת או בכפר כנא נמשיך ללמד בנצרת עילית. הכבישים בכפרים או בנצרת לא מתאימים ללימוד כמו נצרת עילית. אף אחד לא יקח מאיתנו את הדבר הזה. ראש עיריית נצרת עילית פשוט טועה ומטעה".