במשטרת נצרת עילית התקבלה בשישי שעבר תלונה של תושבת העיר, כי האופניים של בנה נגנבו מפתח הבית במהלך הלילה. בעקבות הדיווח נפתחה חקירה במהלכה נאספו ראיות, שכללו תמונות ממצלמות אבטחה שנמצאו באזור האירוע ובמקביל הופצה תמונתו של החשוד לכלל הניידות והשוטרים בתחנה.

צילום: דוברות המשטרה

למחרת, ביום שבת בשעות הצהריים, התקבל דיווח מהחוקר רס״ב ישראל שוורץ, שלא היה בתפקיד אלא ביום חופש, שהוא מבחין באדם העונה לתיאור החשוד באירוע גניבת האופניים, שמופיע בתמונה שהופצה לשוטרים. החוקר שוורץ החל לעקוב אחר החשוד ובעת המעקב שבוצע באמצעות רכבו הפרטי הזעיק ניידות סיור ושיטור עירוני ועדכן כל העת אחר תנועת החשוד. לאחר הכוונה מדויקת החשוד עוכב על ידי השוטרים ברחוב דרך החטיבות בעיר.

מהמשטרה נמסר כי החשוד במעשה הוא תושב העיר בשנות ה-30 לחייו, שהכחיש כל מעורבות לאירוע הגניבה. עם הגעתו לחקירה בפני החוקר רס״ב עיסאם חורי החשוד הודה שגנב את האופניים ומכר אותם לתושב נצרת. לאחר סיום החקירה שוטרי הסיור רס״ר נסים שיבלי ורס״ר איליא סחניני ניגשו לכתובת של האדם שקנה את האופניים מהחשוד בנצרת ולשמחתם מצאו את האופניים הגנובות. השוטרים עדכנו את הקונה שמדובר באופניים שנגנבו בנצרת עילית.

בתום החקירה והחזרת האופניים לתחנת המשטרה החשוד שוחרר בתנאים מגבילים למעצר בית.

ביום ראשון בשעות הערב ההורים והבן זומנו לתחנת המשטרה להמשך חקירה והופתעו לגלות כי במקום המשך חקירה, האופניים הגנובות של בנם חיכו להם במשרד של מפקד התחנה. עובדה שהעלתה חיוך על פני הנער וההורים שקיבלו לידיהם את האופניים והודו לשוטרים על עבודתם המקצועית.