אבדה גדולה לעיר עפולה: רפי (פולי) סופר ז"ל הלך לעולמו בשבוע שעבר, בגיל 66. בשבת האחרונה, בשעת בוקר, נפטר סופר ז"ל מדום לב - זאת לאחר שחמישה ימים לפני כן קיבל שטף דם במוח. הוא היה דמות מוכרת ואהובה בבירת העמק.

רפי (פולי) סופר ז"ל (צילום באדיבות המשפחה)

"פולי היה בנאדם אהוב שעזר לבריות. האהבה והכבוד שהוא רחש לאמו, לא היו כדוגמתם. הוא סייע לה תמיד ודאג לשבת איתה ולהנעים את זמנה", מספר בכאב אחיו של סופר, שאול, ומוסיף כי זה לא האובדן ראשון של בן משפחה מאירוע לב: "לפני 17 שנה אחיו, ג'וג'ו סופר, חטף אף הוא אירוע לב. הוא היה דמות מאוד מוכרת וססגונית בעיר ובעל לב של זהב. אמא שלי הרוסה, לקבור שני בנים זה לא פשוט".

סופר ז"ל היה ידוע באהדתו הגדולה לקבוצת הכדורגל העירונית, הפועל עפולה. "הוא היה הולך לכל משחק, בית וחוץ. גם למשחק בשבוע שעבר בבלומפילד הוא נסע. כאב לו על מצב הקבוצה והוא היה חרד לה, אבל הוא המשיך לעודד את השחקנים והצוות", מספר האח.

אף כי בינו לבין אחיו מפרידות כעשר שנים, שאול אומר כי הם היו קרובים ונהגו לנסוע יחד למשחקי כדורגל. "הוא היה יותר מאח, הוא היה גם חבר. הוא היה הכל בשבילי ובשביל אמא שלי. בכל נסיעה למשחק הוא היה מצטרף אליי והיינו יושבים אחר כך במסעדה, אוכלים ונהנים. יש לי בן על הספקטרום והוא אהב אותו מאוד, היה ביניהם קשר קרוב. הוא היה מוציא אותו מבית הספר ולוקח אותו אחר הצהריים לחוגים".

על דמותו של אחיו מספר שאול: "הצניעות שלו, שמחת החיים והבדיחות גרמו לכולם להתאהב בו. הוא ידע להפוך אותך בשנייה מאדם עצוב לאדם הכי שמח בעולם. אלוהים לקח אותו מוקדם מדי, החיים שלו נגדעו בפתאומיות".

מני, אחיו הגדול של רפי ז"ל, מכפר ברוך דיבר גם הוא על האסון שפקד את משפחתו: "היינו ארבעה אחים, עכשיו נשארנו שניים. רפי היה איש מצחיק ומלא בהומור. כל מילה שנייה שלו זו בדיחה. חי את החיים בהומור וזה הזוי שזה מה שקרה לו. אנחנו לא מאמינים עד היום שהוא לא איתנו. אנחנו יושבים אצלו בבית ולא מאמינים. אמא שלי שבורה אחרי שאיבדה שני בנים. קודם את ג'וג'ו ז"ל ועכשיו את רפי. היא זועקת לשמים ואומרת '40 שנה עבדתי בבית חולים ועזרתי לאנשים ובסוף לוקחים לי שני בנים'".

על אישיותו המיוחדת של אחיו הוסיף מני: "הוא היה דמות ססגונית בעיר. אין אחד שלא הבחין בו. כולם אומרים לי, רק אתמול ראיתי אותו. היינו מאוד קרובים, כל האחים. הוא היה לוקח את אמא שלי לאן שרצתה, אם זה לקופת חולים או לשוק. כל יום הוא היה אצלה ועזר לה".

יורם לוי, חבר טוב של סופר ז"ל, ספד לו: "פולי היה חבר קרוב מאוד שלי. הוא תמיד היה איש מצחיק, היה לו לב בגודל של אונייה. אני רגיל לדבר איתו ארבע-חמש פעמים ביום. אני לא מעכל שהוא איננו ולא יבוא איתנו יותר למשחקים של הקבוצה שהוא כל כך אהב. הוא חסר לי מאוד. לא אשכח אותך לעולם, חבר יקר".

סופר ז"ל השאיר אחריו אשה, דבורה, שני ילדים, חפצי וארז, ושישה נכדים.