באזור התעשייה 'ציפורית' בנוף הגליל מוקם בימים אלה המפעל הגדול בישראל לייצור ופיתוח תרופות קנאביס. המפעל מוקם במבנה שכור על שטח 3,000 מטר בנוי.

מבנה המפעל (צילום: עיריית נוף הגליל)

בהקמת המפעל מושקעים עשרות מיליוני שקלים והבעלים מבטיחים שיהיה מהמתקדמים בעולם. "יש לנו את כל הידע, הניסיון, המקצועיות והמיומנות לעמוד בראש חזית הקדמה הטכנולוגית בתחום ברמה העולמית", אומר גורם בכיר במפעל המדגיש כי כל תהליך הייצור והתוצר של המפעל עומד בכל התקנים הנדרשים על ידי משרד הבריאות וערוך גם להגדלת היצוא לחו"ל.

לצורך הקמת המפעל נחתם חוזה לשכירות ארוכת טווח. מיד לאחר השלמת ההליך מול מינהל מקרקעי ישראל, יחל ביצוע התאמת המבנה שבו יוקמו חטיבת ייצור, מעבדות, בקרת מוצר, אריזה ומחקר ופיתוח.

הקמת המפעל אושרה על ידי משרד הכלכלה והתעשייה ונמצאת בשלבים מתקדמים לקראת סיום הליך האישורים במנהל מקרקעי ישראל. ראש עיריית נוף הגליל רונן פלוט בירך על הבחירה בעירו וציין כי המפעל יספק למעלה מ־100 מקומות פרנסה לתושבי העיר. "זה יהיה לב הפעילות העסקית של אחד המפעלים הגדולים והמוכרים בתחום בארץ ובחו"ל", נמסר מהעירייה שם ציינו כי מנכ"ל מינהלת פארק ציפורית, סרגיי זלוטניק, מלווה את כל תהליך ההקמה אל מול משרדי הממשלה והגורמים המאשרים.