מיזמי הבנייה למגורים בנצרת עילית עוברים בזה אחר זה משלב התכנון לשלב הביצוע. הפרויקט הראשון, שכולל 98 יחידות דיור ברחוב רימון, נמצא בשלב האחרון לפני העלייה לקרקע, הצפויה בחודש הקרוב. בפרויקט הוגרלו 64 בתים. 70 אחוז מהזוכים בהגרלה הם תושבי נצרת עילית.

הנוף מהאזור בו יקום 'מצפור ברק' (צילום: שרון צור)

משרד השיכון הוציא באמצעות מינהל מקרקעי ישראל מכרז לקבלנים לבניית הפרויקט השני - 'מצפור ברק' ברחוב יזרעאל. בתחילת יוני צפויים להודיע על הקבלן הזוכה, ואז גם תתפרסם ההגרלה השנייה של 'מחיר למשתכן', שתכלול 137 יחידות דיור - מתוך 200 יחידות שבפרויקט. מיד לאחר מכן תתחיל הבנייה. בעירייה אומרים כי 'מצפור ברק' נחשב לפרויקט אטרקטיבי בשל מיקומו, על שטח הצופה לנוף מרהיב של שדות העמק.

הפרויקט השלישי, שצפוי לצאת למכרז בקיץ, יכלול מאות יחידות דיור בשכונת הר יונה ד'. ראש העיר רונן פלוט אמר כי גם בפרויקט זה תינתן העדפה ברורה לתושבי נצרת עילית, וזאת במסגרת מדיניות עירונית ששמה לעצמה למטרה לספק פתרונות דיור לבני העיר.

 עוד אמר פלוט כי נצרת עילית נכנסת לפרויקטים הללו באופן שקול ומבוקר, וכי כל פרויקט שיוצא לדרך נבדק עד לפרטים הקטנים ביותר בכל הקשור לתשתיות ציבוריות ולתוכניות הפיתוח הנדרשות: "אנו נקדם אך ורק פרויקטים איכותיים, שיש מאחוריהם תשתיות ציבוריות והכלה של המרחב העירוני. לא נתפשר על איכות החיים של תושבי העיר", הודיע פלוט.