50 אחוז עדיפות לתושבי העיר כולל משפרי הדיור - מינהל מקרקעי ישראל ישנה את תנאי המכרז שפרסם ל־90 מגרשים לבנייה צמודת קרקע בשיטת 'בנה ביתך'.

צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

לפני כשנה פרסם מינהל מקרקעי ישראל את המכרז המדובר. תנאי המכרז הראשונים העניקו רק 20 אחוז עדיפות לתושבי העיר ועל כך הוסיפו תנאי קשוח נוסף שעל המשתתפים להיות מחוסרי דיור. עיריית מגדל העמק לא אהבה את ההחלטה וטענה כי תושבי מגדל העמק מחכים כבר שנים ארוכות למכרזים של מגרשים לבנייה עצמית ולא ייתכן שאחוזי העדיפות יעמדו על 20 אחוז בלבד. בעניין התנאי השני אמרו ברשות כי לא ייתכן שייתנו אפשרות אך ורק למחוסרי דיור להשתתף בהגרלה, כיוון שישנם משפרי דיור רבים שממתינים בסבלנות שנים ארוכות להזדמנות לשדרג את איכות חייהם.

ראש העירייה אלי ברדה החל להיאבק לשינוי תנאי המכרז ולאחרונה קיבל הבשורה המשמחת לפיה בקשותיו אושרו וכי הוחלט להעלות את אחוזי העדפה מ־20 אחוז ל־50 אחוז לתושבי העיר, כאשר התנאי לייעד אותם רק למחוסרי דיור הורחב ויכלול גם את משפרי הדיור. יתרה מכך, באישור חריג של היועץ המשפטי לממשלה אושרה הבקשה לאפשר לתושבי מגדל העמק להשתתף גם בהגרלה של 40 אחוז מהמגרשים הנותרים שהוקצו לתושבי חוץ. ההקצאה הראשונית של עשרה אחוזים לאנשים עם מוגבלויות ונכים נותרה על כנה.

בישיבתה הקרובה אמורה מועצת מינהל מקרקעי ישראל לאשר את השינויים ומיד לאחר מכן יפורסם המכרז שוב לציבור. "הישג גדול למאבק בנושא מגרשי בנה ביתך לתושבי מגדל העמק. נמשיך להילחם למען האינטרסים של תושבי העיר", אמר ברדה.