אבל כבד הכה במשפחת פרץ לאחר לכתו של אבי המשפחה ביום חמישי שעבר, אלי פרץ ז"ל. פרץ, תושב גדעונה, היה מדריך טיולי ג'יפים במקצועו, מתנדב של משמר הגבול בעברו ורב"ש של היישוב גדעונה בהתנדבות. רק לא מזמן הוא חגג יום הולדת 50. ביום חמישי הוא אושפז עקב חסימת מעיים, בהמשך הרגיש לחץ בחזה ולאחר 40 דקות של החייאה שבהן נלחמו הרופאים על חייו, נדם לבו במיטת בית החולים.

אלי פרץ ז"ל. נגע בהרבה אנשים | צילום: אלבום פרטי

"אלי היה איש העמק. הוא אופיין באהבה מטורפת לארץ ישראל. אהב אותה בשבילים ובציונות", אומרת אשתו יהודית ומוסיפה, "הוא היה איש שטח וג'יפאי מחונן. הוא הכיר כל גרגיר, כל צמח וכל בקעה, ידע את כל ההיסטוריה והגיאוגרפיה של ארץ ישראל. הוא נלחם על הארץ גם בפוליטיקה והשריש את האהבה הזו לארץ גם לילדיו ולמשפחתו. הוא היה איש של שירה ישראלית. למרות החזות שלו שאולי קצת מטעה, תמיד התנגנו לו בג'יפ יוסי בנאי, חוה אלברשטיין ושלמה ארצי. 'שירת העשבים' היה הצלצול שהתנגן לו בטלפון".

יהודית (47), שמונתה לנהל את קיבוץ הנוער בעיריית עפולה, מספרת על איש משפחה, בעל, אבא וחבר מדהים. "הוא היה מארגן טיולי ג'יפים משפחתיים. הכל היה מתוקתק ולא היה דבר שלא היה לו בג'יפ - מפותחן ועד אוהל. הוא נתן לכולם חוויה בלתי נשכחת. הוא היה בנאדם מאוד אהוב. בהלוויה כולם סיפרו על הידע העצום שהיה לו והאהבה שהיתה בו. בשבעה בעיקר סיפרו לנו שהדבר שהוא אהב יותר מכל זה את המשפחה שלו שעליהם סיפר ודיבר כל הזמן והתגאה בשלושת ילדיו המוצלחים. הוא היה אבא ובעל מדהים. העוגן שלנו. איש אמן שידע לעשות יש מאין. אנחנו ישנים בצימר שהוא בנה במו ידיו, כל הריהוט שלנו בבית מעשה ידיו, הוא בנה פרגולות וידע לעשות מכל עץ פנינה. הוא היה מוכשר בכל דבר שנגע בו. היו לו ידי זהב ולב זהב, אבל הלב הזה לא החזיק מעמד", היא מספרת בכאב.

אלפים ליוו את פרץ ז"ל בדרכו האחרונה והספדים רבים נשמעו, כולל זה של ראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ. "כל העמק היה פה", ממשיכה יהודית, "בשבעה שמענו בכמה אנשים הוא נגע שאפילו לא ידענו. איפה שהוא היה יכול הוא נתן ועזר. אם היתה איזו מצוקה הוא היה הראשון לסדר, לארגן ולהתרים בשקט בלי שאף אחד יידע. אנשים נוהרים לפה ואנחנו לא מספיקים לתת מענה לכל המנחמים והמספידים. הוא היה מלח הארץ. איש של אהבה. תמיד היה אומר לכולם כמה הוא אוהב אותם. איש של לב ענק. זאת היתה אמורה להיות התקופה שלנו לחזור להיות זוג צעיר. הילדים מצליחים, אנחנו הצלחנו, היינו על הגל".

יוסי, אחיו הגדול של פרץ, סיפר עליו: "זה שבוע מאוד מורכב. מצד אחד אבלים, מצד שני מוקפים באינספור אנשים. אלי זכה לטקס ששמור רק למכובדים. אלי היה אח מיוחד שאהב את המולדת ואת השירה העברית שליוו אותו בכל צעד. הוא היה איש של טבע וטיולים. אין פינה בארץ שהוא לא הכיר, צמח או פינה היסטורית בארץ שלא ידע. הוא היה מארגן אירוע משותף ביום העצמאות למשפחה ולחברים ותמיד התנדב ועזר בכל מקום. הקשר המשפחתי והאהבה שלו לאישה והילדים היה עצום", אומר אחיו בצער רב.

פרץ הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים: איימי (21), חושן (18.5) ושי (17).