עיריית מגדל העמק ממשיכה לקדם בימים אלו הקמת אתר פנאי, מסחר ומגורים מיוחדים בעיר ולאחרונה, כך על פי הודעת העירייה, קיבלה מרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) דחיפה גדולה המתבטאת באישור תקציב של 358 אלף שקלים לתכנון בשטח שבו פעל המטווח העירוני.

המקום בו יוקם המתחם | צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

מהעירייה נמסר כי לפני קצת יותר משנתיים נסגר המטווח העירוני בעיר באופן סופי. נושא המטווח עמד על סדר היום בעיר במשך חודשים בעקבות תלונות רבות של תושבים הגרים בסמיכות אליו. בעירייה בחנו את הנושא לעומק והחליטו לסגור את המטווח בעיקר לנוכח התוכניות לבנות מאות יחידות דיור בשכונת 'מצפה העמק' (תוכניות שרוקמות עור וגידים בימים אלו).

כצעד ראשון נפגש לפני כשנה וחצי ראש העיר עם מנכ"ל החברה הממשלתית 'דירה להשכיר', עוזי לוי, כדי לקדם את הקמת מעונות הסטודנטים לצד מרכז מסחרי. בעקבות המפגש הגישה העירייה 'קול קורא' אך קיבלה סירוב בעקבות ההחלטה של החברה להקים את המעונות במתחמי ארבע אוניברסיטאות וארבע ערים עם מכללות אקדמיות.

עוד נמסר כי בעירייה לא אמרו נואש והחליטו להמשיך לקדם את התוכנית בערוצים נוספים כאשר המרכזי שבהם הוא קידום תכנון מפורט לפרויקט, ולאחרונה כאמור קיבלו אישור מרשות מקרקעי ישראל לבקשה לתקצב את התכנון. במכתב שנשלח נכתב כי ועדת הרשאות של רמ"י החליטה לאשר את השתתפות הרשות בעלות תכנון מפורט למעונות סטודנטים שתבוצע על ידי עיריית מגדל העמק בשיעור של 80 אחוז ובסכום של עד 358 אלף שקלים. באגף ההנדסה  של העירייה ציינו השבוע כי בקרוב יחל התכנון לפרויקט ומיד אחריו תקדם הרשות יציאה להליך מכרז חוקי לבחירת יזם וקבלן מבצע.