מאות מתושבי מגדל העמק הגיעו לערב ההתרמה לאדיר אלמקייס, פעוט בן עשרה חודשים שבגיל חמישה שבועות עבר קריסת מערכות פתאומית ומאז הוא נמצא במאבק לחיים.

צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

משפחת אלמקייס מתמודדת בימים אלו עם המלחמה על חייו של אדיר הקטן שמערכות גופו קרסו כאמור לפני כמה חודשים, ומאז השתנו חייהם מהקצה אל הקצה. הוא עבר כמה החייאות ולמעלה מ־25 ניתוחים שאחריהם כבר היה ברור שבעתיד יידרש גם להשתלת כליה. כרגע הוא נזקק לטיפולי דיאליזה חמש פעמים בשבוע בגלל פגיעה בכליות.

בעקבות המצב הוא אושפז כשאמו ליאת שוהה לצדו כל העת, בזמן שאבי המשפחה נותר לטפל לבדו בשלושת ילדיהם. לאחר כמה חודשים ביקשה ליאת לחזור לביתה, לבעלה ולילדיה, אך הבינה כי עלות הטיפול החודשי גבוהה מאוד ואינה כלולה בסל הבריאות.

לפני כשלושה חודשים החליטו ההורים להחזיר את בנם הביתה ולאחד את המשפחה למרות העלויות הגבוהות כדי לנסות ולשוב לשגרת החיים יחד עם ילדיהם. מאז קבלת ההחלטה הם זכו לחיבוק אדיר מהציבור במדינה בכלל ובמגדל העמק בפרט שנחשף לסיפורם דרך כלי התקשורת. במקביל לאנשי עסקים ותושבים רבים שהחליטו לפתוח את הלב ולסייע, נעתר ראש עיריית מגדל העמק אלי ברדה לבקשת המשפחה לקיים מופע התרמה בהיכל התיאטרון שכל הכנסותיו קודש לטיפול באדיר.

במסגרת הערב המרגש שהתקיים בשבוע שעבר הופיע בהתנדבות השחקן והקומיקאי יעקב כהן, בן העיר, שהתגייס למשימה החשובה. בתחילת המופע העניקו ראש העיר ומשפחת אלמקייס תעודת הוקרה לכהן על התגייסותו למאבק. בתגובה העניק כהן הנרגש מופע שבו שילב זיכרונות ילדות מצחיקים של חברים ומכרים מהעבר. הוריו של אדיר, שהתרגשו מאוחד מהמעמד, הודו לתושבים שהתגייסו למאבק. "אנחנו מוקפים בהמון אהבה וזה מחמם את הלב", אמרו.

ראש העיר ברדה: "לא הופתעתי לראות אולם מלא מפה לפה. מגדל העמק הוכיחה שוב כי היא עיר קהילתית ורב־תרבותית שמקיימת את ערך הערבות ההדדית".

לתרומות: בנק הפועלים במגדל העמק, מספר חשבון - 641488, סניף - 728, על שם ליאת אלמקייס